Кметът Пламен Стоилов връчи отборна премия на ФК "Дунав" Русе

четвъртък, 01 юни 2017

Днес, в Заседателна зала на Община Русе, кметът на Община Русе Пламен Стоилов награди ФК „Дунав” Русе по повод завоюваното 4-то място в Първа професионална футболна лига. На събитието присъстваха неговият екип, изпълнителният директор на ФК „Дунав“ Ивайло Петков, треньорът на ФК „Дунав“ Веселин Великов и отборът начело с капитана Диян Димов.

Вчера, на Градския стадион, „драконите“ спечелиха с 1:0 мача срещу ЦСКА, в последния кръг на Първа лига и си гарантираха четвъртото място в крайното класиране.

„Имаме прекрасен повод да отдадем заслужено уважение към един страхотен колектив и отбор. Вие сбъднахте една 40-годишна мечта на русенци, които неизменно Ви подкрепят и обичат. Гордея се с Вас. Ето защо Русе е футболен град – превърнахте се в любимци на цяла България“, заяви г-н Стоилов и връчи отборна премия в размер на 20 000 лв.

Изпълнителният директор на ФК „Дунав“ Ивайло Петков  благодари от името на отбора и цялото ръководство за подкрепата от Община Русе и хилядите фенове: „Радвам се, че оправдахме гласуваното доверие, и че играем винаги пред пълен стадион“. Веселин Великов заяви, че успехите им се дължат на всички русенци, които обичат отбора и го мотивират, а капитанът на ФК „Дунав“ Диян Димов увери, че футболистите ще продължат в същия дух в името на отбора, честната игра и всички русенци.