четвъртък, 18 юни 2020
Кметът на Община Русе Пенчо Милков прикани русенци да подкрепят творците в първите им изяви след кризата като посещават предстоящите културни събития в града.
„Когато Министърът на здравеопазването го позволи, влезте в галериите, в театралните и оперните зали, защото ситуацията, в която културните институции и дейци се намират, е тежка“, каза още г-н Милков от трибуната на днешното заседание на Общински съвет Русе.
Заради пандемията от коронавирус провеждането на културно-развлекателни събития беше забранено със заповед на Министъра на здравеопазването. Това доведе до преустановяване дейността на галерии, театри, музеи, оперни и други културни институции в цялата страна.
Община Русе приветства първите изяви на открито на Общинския духов оркестър и Държавна опера Русе и призовава гражданите да подкрепят местните актьори, художници, писатели и певци чрез присъствието си на съответните културни събития.
Приютът за безстопанствени животни стана дом за 85 кучета през май
четвъртък, 18 юни 2020
Ръководствата на Община Русе и Русенския университет „Ангел Кънчев“ подписаха…
четвъртък, 18 юни 2020
Последни Новини
Изложба на русенски и търновски художници съпътства „Мартенски музикални…
четвъртък, 12 март 2026
Община Русе представи проект за нов корпус на Доходното здание и обновяване…
четвъртък, 12 март 2026
Продължава миенето на уличната мрежа в Русе
четвъртък, 12 март 2026
Община Русе въвежда дистанционно здравно наблюдение за самотноживеещи…
четвъртък, 12 март 2026
Ученици от ПГИУ „Елиас Канети“ представиха иновативни бизнес идеи пред…
четвъртък, 12 март 2026
Министър Сергей Игнатов и кметът Пенчо Милков наградиха победителите в…
четвъртък, 12 март 2026
Футболните клубове в Русе подписаха Етичен кодекс за сътрудничество в…
сряда, 11 март 2026
Община Русе организира втори информационен ден за кандидатстване по програма…
сряда, 11 март 2026