"Книги за смет" на 29 май в Русе

петък, 20 май 2022

За поредна година в Русе ще се проведе кампанията "Книги за смет".  Тя е част от националното турне на "Екопак България.

Добре познатият регламент на събитието предвижда всеки донесъл килограм годна за рециклиране пластмаса да получи в замяна книга по избор. Заради добрите резултати и големия интерес към кампанията тя непрекъснато разширява обхвата си. След като миналата година се проведе в 9 града, за своя 10-и рожден ден „Книги за смет“ ще посети 15. Сред тях има такива, в които кампанията никога не е гостувала до момента, като Карлово, Видин, Силистра, Хасково и Петрич.

Събитието в Русе ще започне в 10 ч. и ще продължи до 13 ч. на паркинга на магазин Kaufland на бул. “Липник”.

Община Русе апелира отново гражданите да събират разделно отпадъците от опаковките си, тъй като по този начин намаляват количеството на депонирания боклук и съответните суми за отчисления, които всички плащаме към държавата.