Коледо, ле! Традиционно русенско коледуване на 22-и декември!

четвъртък, 21 декември 2017

На 22 декември, петък, от 12 ч., пред ресторант „Хепи“, ще се състои традиционното русенско коледуване с участието на коледарски групи от читалищата в с. Сандрово, кв. „Средна кула” и с. Тетово, като тази година основен домакин ще бъде фолклорната група от Сандрово.

Шествието на коледарите ще премине по три лъча - от Градските хали, от пл. „Ал. Батенберг“ и от пл. „Хан Крум“ в посока Централен площад, където ще пресъздадат по стара традиция част от характерните за Бъдни вечер обичаи, като наричат за здраве, берекет и благополучие.

Всички участници и гости ще имат възможност да опитат от традиционната коледна баница, осигурена за поредна година от хлебопекарна „Филаделфия”.

Събитието е част от Коледно-новогодишния фестивал, организиран от Община Русе.