Конференция за дигитално образование се провежда в Русенския университет

четвъртък, 27 април 2023

В Русенския университет бе открита двудневна конференция по дигитална трансформация на образованието. Доклади ще представят преподаватели от над 30 университета. Гост на откриването бе и заместник-кметът на Русе Енчо Енчев.
    „Със споделените добри практики работещите в средното и висшето образование ще повишат уменията и мотивацията си, за да можем заедно да продължим дигитализацията на учебния процес“, каза заместник-кметът. Той подчерта действията на Община Русе в последните години за подобряване на образователната среда, като обучението по роботика, осигуряването на роботи в детските градини и училища, и обучението на педагогически специалисти.
    Енчо Енчев връчи почетен плакет на проф. Ангел Смрикаров за успешната съвместна работа на Община Русе с Центъра за иновативни образователни технологии.
    Инициатори на форума са Националната агенция за оценяване и акредитация и Русенският университет “Ангел Кънчев”. Съорганизатори са Министерството на образованието и науката, Българската изследователска и образователна мрежа, Академична общност по компютърни системи и информационни технологии, Съюзът на учените - клон Русе, и Студентският съвет при Русенския университет.