Конкурс за длъжността „Директор детска градина”

понеделник, 19 юни 2017

О Б Я В Л Е Н И Е

Община Русе със седалище и адрес: 7000 гр.Русе, пл. „Свобода” № 6 на основание чл.90 и чл.91 от Кодекса на труда и Заповед № ЧР 43/15.06.2017 г. на Кмета на Община Русе

ОБЯВЯВА КОНКУРС

за длъжността „ДИРЕКТОР ДЕТСКА ГРАДИНА”–5 /пет/ работни места, както следва:

1. Детска градина „Снежанка“ в гр. Русе – 1 /едно/ работно място

2. Детска градина „Пролет“ в гр. Русе – 1 /едно/ работно място

3. Детска градина „Зора“ в гр. Русе – 1 /едно/ работно място

4. Детска градина „Райна Княгиня“ в гр. Мартен – 1 /едно/ работно място

5. Детска градина „Роза“ в с. Ново село – 1 /едно/ работно място,

при следните условия:

І. Изисквания към кандидатите за заемане на длъжността:

1. Да са завършили висше образование с минимална образователно-квалификационна степен „бакалавър" в професионално направление „Педагогика“.

2. Да имат присъдена професионална квалификация „педагог“, „детски учител” или „детски и начален учител”.

3. Да имат учителски стаж в детско заведение, не по-малко от 5 години по смисъла на чл. 19, ал. 2 от Наредбата за пенсиите и осигурителния стаж.

4. Да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер независимо от реабилитацията.

5. Да не са лишавани от право да упражняват професията;

6. Да не страдат от заболявания и отклонения, които застрашават живота и здравето на децата и учениците, определени с наредба, издадена от министъра на здравеопазването съгласувано с министъра на образованието и науката.

ІІ. Начин на провеждане на конкурса:  тест и интервю.

ІІІ. Вид правоотношение: срочно трудово - споразумение по чл.107 от Кодекса на труда за срок от 3 години.

ІV. Необходими документи:

1. Заявление за участие в конкурса /свободен текст /;

2. Автобиография европейски формат;

3. Документи за придобито образование и присъдената професионална квалификация, които се изискват за длъжността /оригинали и фотокопия /;

4. Документи удостоверяващи продължителността на учителския стаж в детско заведение /оригинал и фотокопие/;

5. Свидетелство за съдимост – оригинал /в срок на валидност/;

6. Медицинско свидетелство за общо здравословно състояние на кандидата и медицинско удостоверение, че кандидатът не се води на учет в съответния Център  за психично здраве;

7. Декларация от кандидата, че не е лишен от правото да упражнява учителска професия.

Кандидатите могат да кандидатстват за длъжността „Директор детска градина” за повече от една детска градина, като за всяка подадат отделено заявление, в което изрично да е посочено наименованието на детската градина.

V. Място и срок за подаване на документите за участие:

Документите за участие се представят в срок от 1 /един/ месец от публикуването на обявлението за конкурса на адрес: гр.Русе, пл. „Свобода № 6 “ - Община Русе, ІІ етаж, стая 204 отдел „Човешки ресурси “, всеки работен ден от 08.30 часа до 12.00 часа и от 13.00 часа до 17.30 часа.  Телефон за контакт: 082 / 506-665 или 082/506-777.

Подаването на документите за участие в конкурсната процедура се извършва лично или чрез пълномощник. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите.

VІ. Общодостъпно място, на което ще се обявяват списъците и други съобщения във връзка с конкурса: информационното табло на входа на Община Русе, намиращ се на ул.„Петър Берон“.

VІІ. Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика:

Планира, организира, ръководи, контролира и отговаря за цялостната дейност в детската градина.

Длъжностна характеристика за конкурсната длъжност се предоставя на кандидатите, за да се запознаят с нея, от отдел „Човешки ресурси “.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе