Конкурс за длъжността „Директор детска ясла“

понеделник, 18 февруари 2019

О Б Я В Л Е Н И Е

Община Русе със седалище и адрес: 7000 гр.Русе, пл. „Свобода” № 6 на основание чл. 90 и чл. 91 от Кодекса на труда,във връзка с чл. 8от Наредба № 26/18.11.2008г. за устройството и дейността на детските ясли и детските кухни и здравните изисквания към тях и Заповед № ЧР 12/15.02.2019г. на Кмета на Община Русе

ОБЯВЯВА КОНКУРС

за длъжността „ДИРЕКТОР ДЕТСКА ЯСЛА“ - 4 /четири/ работни места, както следва:

1. Детска ясла № 4в гр. Русе – 1 работно място

2. Детска ясла № 6 в гр. Русе – 1 работно място

3. Детска ясла № 9 в гр. Русе – 1 работно място

4. Детска ясла № 15 в гр. Русе – 1 работно място

при следните условия:

І. Изисквания към кандидатите за заемане на длъжността:

1. Да са завършили висше образование по специалност „Медицина”на образователно-квалификационна степен „магистър” или висше образование по специалност „Медицинска сестра” или „Акушерка” на образователно-квалификационна степен „бакалавър”.

2. Да имат професионален опит не по-малко от 1 /една/ година.

3. Да членуват в Български лекарски съюз - за кандидатите със специалност „Медицина” или в Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи - за кандидатите със специалност  „Медицинска сестра” или „Акушерка” – документ от БАПЗГ.

ІІ. Начин на провеждане на конкурса:

1. Проверка на съответствието на представените документи с предварително обявените изисквания.

2. Защита на концепция за управление и развитие на съответната Детска ясла.

3. Интервю за оценка на:

а/ Управленска компетентност – умения за определяне на реалистични и ясни цели, отговорности и задължения на служителите, умения за контрол на дейността им и създаване на мотивация за постигане на значими индивидуални и организационни цели;

б/ Ориентация към резултати – умения за организиране на работата според сроковете, ресурсите и изискванията за качество,за контрол на изпълнението на задачите;

в/ Професионална компетентност – познаване и правилно прилагане на нормативните актове и вътрешните правила и процедури свързани с дейността на директора на детската ясла; убедително представяне на позиции и аргументи за постигане на съгласие между различни страни;

ІІІ. Вид правоотношение: срочно трудово - споразумение по чл.107 от Кодекса на труда за срок от 5 години.

ІV. Необходими документи:

1. Заявление за участие в конкурса /свободен текст/;

2. Автобиография европейски формат;

3. Документи за придобито образование по посочените специалности /оригинали и фотокопия/;

4. Документи удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит /оригинал и фотокопие/;

5. Декларация, че кандидатът не е лишен от правото да упражнява професията си, придружена със: за кандидатите със специалност „Медицина” – документ от БЛС, за кандидатите със специалност  „Медицинска сестра” или „Акушерка” – документ от БАПЗГ.

6. Концепция за  управление и развитие на съответната Детска яслаза срок от 5 години, в обем до 3 страници (А4, шрифт - Times New Roman, размер на шрифта 12) в два еднакви екземпляра, всеки от които е неподписан и запечатан в плик.

Разработената концепция трябва да съдържа следните раздели и елементи:

1. Аналитична част, която да съдържа: обща информация за детската ясла, анализ на устройството и дейността на детската ясла;

2. Същност и структура на концепцията, която да съдържа: основни цели, приоритетни области за развитие, очаквани резултати;

3. Дейности за постигане на основните цели поставени в концепцията.

V. Място и срок за подаване на документите за участие:

Подаването на документите за участие в конкурсната процедура се извършва лично или чрез пълномощник в срок от 1 /един/ месец от публикуването на обявлението за конкурса на адрес: гр. Русе, пл. „Свобода № 6 “ - Община Русе, ІІ етаж, стая 204 отдел „Човешки ресурси“, всеки работен ден от 08.30 часа до 12.00 часа и от 13.00 часа до 17.30 часа. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите. Телефон за контакти тел. 082/ 506-665 и 082/ 506-777.

Подаването на документите за участие в конкурсната процедура се извършва лично или чрез пълномощник. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите.

VІ. Общодостъпно място, на което ще се обявяват списъците и други съобщения във връзка с конкурса: на информационното табло на входа на Община Русе, намиращ се на ул. „Петър Берон“ и на електронната страница на Община Русе.

VІІ.Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика:

1. ръководи, контролира и отговаря за цялостната дейност на детската ясла;

2. представлява детската ясла пред всички държавни и общински органи, пред организации, физически и юридически лица;

3. отговаря за организацията и осъществяването на хигиенния и противоепидемичния режим;

4. сключва, изменя и прекратява трудовите договори на лицата, които работят в детската ясла;

5. утвърждава щатното разписание на детската ясла;

6. утвърждава правилник за вътрешния ред за детската ясла;

7. отговаря за законосъобразното и целесъобразното разходване на бюджета на детската ясла.

Длъжностна характеристика за конкурсната длъжност се предоставя на кандидатите, за да се запознаят с нея, от отдел „Човешки ресурси “.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе