Конкурс за длъжността "Директор" на ОП "Русе арт"

събота, 11 октомври 2014

ОБЯВЛЕНИЕ

Община Русе със седалище и адрес: 7000 гр.Русе, пл.”Свобода” №6 на основание чл.90 и чл.91 от Кодекса на труда  и Заповед № ЧР50/10.10.2014г.на Кмета на Община Русе

ОБЯВЯВА КОНКУРС

за длъжността „Директор” на ОП „Русе арт” при следните условия:

І.Изисквания към кандидатите:

1. Образование - висше с образователна-квалификационна  степен „магистър”.

2. Професионално направление: икономика, право, туризъм, изкуство.

3. Професионален опит:  не по-малко 5 /пет/ години, от които 2 години  на ръководна длъжност в областта на културата, туризма и  рекламата.

Срок за заемане на длъжността – 3 /три / години.

Други умения и компетенции:

Задълбочено познаване и опит в прилагането на Кодекса на труда, Закона за държавния бюджет, Закона за счетоводството, Закона за развитие и закрила на културата, Закона за културното наследство, Закона за туризма, Закона за радиото и телевизията, Наредба №1, Наредба №2 и Наредба №12 на ОбС Русе и други нормативни актове;

Отлични комуникационни и организационни умения; умения за работа и управление на  екип; опит в провеждане на рекламни и PR кампании; опит в областта на маркетинга и маркетинговите проучвания; умения за преговори; опит в разработването и изпълнението на  микро и макро концепции в областта на културата, туризма и рекламата.

Като предимство се счита:

Компютърни умения – Word, Excel и други софтуерни продукти.

Ползване на чужд език.

ІІ.Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика:

Директорът на ОП „Русе Арт” организира, управлява и контролира дейността на ОП „Русе арт”, съгласно утвърдения от Общински съвет – Русе Правилник за организацията, дейността и управлението на общинското предприятие.
Определя цели, стратегии, политики и програми на предприятието, като одобрява материални, човешки или финансови ресурси за изпълнение на организационните политики и програми на предприятието. Управлява бюджета, контролира разходите и гарантира ефективното използване на ресурси. Представлява организацията на официални случаи и срещи: в преговори, на конгреси, публични изслушвания и форуми.

ІІІ.Начин на провеждане на конкурса :

1 Проверка на съответствието на представените документи с предварително обявените изисквания.

2. Защита на концепция за управление и развитие на ОП „Русе арт”

3. Интервю за оценка на:

а/ Стратегическа, лидерска и управленска компетентност – Визия за бъдещо развитие на предприятието при отчитане въздействието на външни и вътрешни фактори; мотивиране и развиване на служителите за постигане на значими индивидуални и организационни цели;
б/ Ориентация към резултати – умения за определяне на текущите приоритети и създаване на организация за постигане на заложените цели и задачи по начин, осигуряващ възможно най-добър краен резултат;
в/ Компетентност за преговори и убеждаване и работа в екип – познаване и ползване на нормативните актове, свързани с дейността на директора на общинското предприятие; убедително представяне на позиции и аргументи за постигане на съгласие между различни страни; управление и участие в екипи, които работят в сътрудничество за постигане на обща цел.

ІV.Необходими документи

1.Писмено заявление за участие в конкурса свободен текст.

2.Копия от документи за придобита образователна степен и специалност.

3.Копия от документи удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит, както и други придобити умения и професионални компетентности.

4.Автобиография- европейски формат

5.Свидетелство за съдимост;

6.Концепция за управление и развитие на ОП „Русе арт” за срок от 3 години , в два екземпляра и обем до 5 страници - А4 , подписана и запечатана от кандидата в непрозрачен плик, която да съдържа следните раздели:

а/ Тенденции и възможности за развитие;

б/ Определяне на визия, цели, приоритетните области на работа;

в/ Организационна структура, управление и финансиране;

г/ Приложимост и етапи за реализация на концепцията.

Подаването на документите за участие в конкурсната процедура се извършва лично или чрез пълномощник. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите.

V.Място и срок за подаване на документите за участие:

Документите за участие се представят в срок от 1 /един/ месец от публикуването на обявлението за конкурса на адрес: гр.Русе, пл. „Свобода № 6 “ - Община Русе, ІІ етаж, стая 204  отдел „Човешки ресурси “, тел. 082 / 506-665 или 506-777.

Списъците и всички съобщения във връзка с конкурса се обявяват на информационното табло на входа на Община Русе, намиращ се на ул. „Петър Берон“.