Конкурс за длъжността „Директор“ на Регионален исторически музей - гр. Русе

събота, 06 април 2013

О Б Я В Л Е Н И Е

На основание чл.91 от Кодекса на труда, чл.9, ал.5 от Закона за закрила и развитие на културата и приложение на чл.28, ал.5 и ал.6 от Закона за културното наследство, в изпълнение на §5 от Преходните и заключителни разпоредби към Закона за закрила и развитие на културата (Обн. ДВ, бр. 77 от 2012 год.),и писмо № 08-00-143/28.03.2013г на Министерство на културата,

ОБЩИНА РУСЕ ОБЯВЯВА КОНКУРС

за длъжността „ДИРЕКТОР“на РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - гр. Русе

I.Минимални и специфични изисквания за заемане на  длъжността :

1. Образование–висше, образователно-квалификационна степен „магистър" в професионално направление - история и археология и/или социология, антропология и науки за култура, съгласно Класификатор на областите на висшето образование и професионалните направления (ДВ. бр. 94, 2005 г.)
  2. Професионален опит- 5 години в съответното професионално направление.
  3. Като предимство се считат:присъдени научни степени, опит в областта на музейното дело и опазването на културното наследство, участие в разработването и реализацията на програми и проекти, чуждоезикова подготовка, компютърна грамотност.

II.Начин на провеждане на конкурса:

Защита на концепция за управление и развитие на Регионален исторически музей – гр.Русе и събеседване.

III.Необходими документи :

1. Заявление за участие в конкурса (свободен текст)
  2. Документ за самоличност (оригинал и фотокопие)
  3. Професионална автобиография
  4. Диплома за завършено висше образование (оригинал и фотокопие)
  5. Документи, удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит (оригинал и фотокопие)
  6. Свидетелство за съдимост.
  7. Концепция за управление и развитие на Регионален исторически музей - гр. Русе за период от 5 години, в обем до 10 страници (А4 , шрифт - Times New Roman, размер на шрифта 12), седем екземпляра в запечатани и неподписани пликове. Концепцията да съдържа:

а) анализ и оценка на състоянието и дейността на музея; основни проблеми на неговото функциониране.
б) тенденции и възможности за развитието на Регионалния исторически музей като културен и научен институт и неговото място в музейната мрежа.
в) определяне на целите, приоритетните области,очакваните резултати в управлението, финансирането, структурата и организацията на дейността на музея, пътищата за постигането им.
г) мерки за реализиране на конкретни проекти по комплектуването, опазването и предоставянето на музейните фондове, научноизследователската, образователната и популяризаторската дейност на Регионален исторически музей – гр.Русе.
д) етапи на реализация на концепцията.

IV.Място за подаване на документи и получаване на допълнителна информация: Община Русе, стая № 204 – Отдел„Човешки ресурси”, тел. 082/881 665; 082/881 777,  информационните табла намиращи се на двата входа на сградата на Общинатаи web-страницата на Община Русе www.ruse-bg.eu.

V.Срок за подаване на документи:  1 (един) месец от публикуването на обявлението за конкурса.

VI.Кратко описание на длъжността :Организира, ръководи, контролира и отговаря за цялостната дейност на Регионален исторически музей - гр. Русе, и го представлява в рамките на определените му правомощия.

VII.Основна месечна заплата - до 880 лв.

VIII.Подаването на документите се извършва лично или чрез упълномощен представител.

IX.При подаването на документите на всички кандидати се предоставя копие от длъжностната характеристика за конкурсната длъжност.

X.Със спечелилия конкурса кандидат ще бъде сключено споразумение по чл.107 от Кодекса на труда за срок от 5 години.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе