Конкурс за длъжността „Директор“ на Специализирано звено „Контрол, охрана, обществен ред и сигурност” - в гр. Русе

вторник, 17 август 2021

О Б Я В Л Е Н И Е

Община Русе със седалище и адрес: 7000 гр. Русе, пл. „Свобода” № 6 на основание чл. 91, ал. 1 от Кодекса на труда  и Заповед № ЧР 107 /10.08.2021 г. на Кмета на Община Русе,

ОБЯВЯВА КОНКУРС

за длъжността „ДИРЕКТОР“ на

Специализирано звено „Контрол, охрана, обществен ред и сигурност” - в гр. Русе

1 /едно/ работно място

І. Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика:

Ръководство, организация, координация и контрол на цялостната дейност на специализираното звено по охрана, поддържане на реда и сигурността в обекти публична и частна собственост на Община Русе, спазване обществения ред и сигурност на територията на общината при провеждане на общински мероприятия, предприемане на мерки за предотвратяване на нарушения или преодоляване на последиците от нарушения на нормативно установения ред, контрол по спазване на наредбите, приети от Общинския съвет – Русе, законовите и подзаконовите нормативни актове.

ІІ. Изисквания към кандидатите за заемане на длъжността:

1. Образование - висше с образователна-квалификационна степен „Бакалавър”;

2. Професионална област - администрация и управление, сигурност и отбрана, спорт;

3. Професионален опит най –малко 5 години - да е придобит на длъжност в системата на сигурността и охранителната дейност

ІІІ. Други умения и компетенции, които се считат за предимство:

1.Задълбочено познаване и опит в прилагането на Кодекса на труда, Закон за частната охранителна дейност, Закон за министерство на вътрешните работи, Закон за движение по пътищата, Закона за административните нарушения и наказания, Закона за местното самоуправление и местната администрация, Закона за администрацията, Закона за общинската собственост, Наредбите на Общински съвет Русе и др..

2.Отлични комуникационни умения и умения за работа в екип.

3.Компютърна грамотност.

4. Компютърни умения и работа с Microsoft Office; Explorer;

5. Валидна шофьорска книжка

ІІІ. Вид правоотношение: срочно трудово - споразумение по чл. 107 от Кодекса на труда за срок от 3 години.

ІV. Начин на провеждане на конкурса:

1. Проверка на съответствието на представените документи с предварително обявените изисквания.

2. Защита на концепция за управление и развитие на Специализирано звено „Контрол, охрана, обществен ред и сигурност” - в гр. Русе.

3. Интервю за оценка на:

а/ Стратегическа, лидерска и управленска компетентност – Визия за бъдещо развитие на звеното; участие и реализиране на проекти и нововъведения; умения за контролиране и създаване на организация за предотвратяване на нарушения или преодоляване на последиците от нарушения на нормативно установения ред на територията Община Русе; мотивиране и развиване на служителите; опит в държавната администрация;

б/ Ориентация към резултати – умения за определяне на текущите приоритети; подготвяне на финансов анализ за разходите и приходите преди поставяне на задача, контрол на графици за изпълнение, спазване на договорени срокове и финансови параметри; създаване на добра организация за постигане на високи резултати в съответствие с поставените цели и изисквания

в/ Компетентност за водене на преговори – познаване и ползване на нормативните актове; убедително представяне на позиции и аргументи за постигане на съгласие между различните страни; управление и участие в екипи, които работят в сътрудничество за постигане на обща цел.

V. Необходими документи

1. Писмено заявление за участие в конкурса /свободен текст/.

2. Автобиография - европейски формат

3. Копия от документи за придобито образование, квалификация и специалност.

4. Копия от документи, удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит, както и други придобити умения и професионални компетентности.

5. Концепция за управление и развитие на СЗ “КООРС”  за срок от 3 години, в обем до 5 страници (А4 , шрифт - Times New Roman, размер на шрифта 12) в два еднакви неподписани екземпляра, които се запечатват в плик.

Разработената концепция трябва да съдържа следните раздели:

I. Анализ и оценка на състоянието и дейността;

II. Тенденции и възможности за развитие;

III. Определяне на целите, приоритетните области, очакваните резултати в управлението, финансирането, структурата и организацията на дейността.

IV. Приложимост и етапи за реализация на концепцията.

VI. Място и срок за подаване на документите за участие:

Подаването на документите за участие в конкурсната процедура се извършва лично или чрез пълномощник в срок от 1 /един/ месец от публикуването на обявлението за конкурса на адрес: гр. Русе, пл. „Свобода № 6 “ - Община Русе, ІІ етаж, стая 204 отдел „Човешки ресурси“, всеки работен ден от 08.30 часа до 12.00 часа и от 13.00 часа до 17.30 часа. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите. Телефон за контакти тел. 082/ 506-665 и 082/ 506-777.

Всички съобщения във връзка с конкурса се осъществяват на електронната страница на Община Русе или информационното табло на входа на Община Русе, намиращ се на ул. „Петър Берон“.

Длъжностна характеристика за конкурсната длъжност се предоставя на кандидатите от отдел „Човешки ресурси “.