Конкурс за началник на отдел 'Екология' в Община Русе

събота, 27 юни 2015

ОБЯВЛЕНИЕ

Община Русе със седалище и адрес: 7000 гр.Русе, пл. „Свобода” №6 на основание чл.10а, ал.2 от Закона за държавния служител, във връзка с чл.14, ал.1 от Наредбата за провеждане на конкурсите за държавните служители и Заповед № ЧР42/26.06.2015г.на Кмета на Община Русе

ОБЯВЯВА КОНКУРС

за назначаване на държавен служител при следните условия:

І. Конкурсът се обявява за длъжността „Началник на отдел” на отдел „Екология“ към дирекция „Екология и транспорт”– 1 щатна бройка.

ІІ. Минимални и специфични изисквания предвидени в нормативните актове за заемане на  длъжността:

1. Степен на образование – бакалавър

2. Години на професионален опит – 4 /четири/ години

3. Минимален ранг – ІІІ младши

4.  Размер на основната заплата за  І степен на ръководно ниво 7Б от 390 до1400 лв..

ІІІ. Допълнителни  изисквания за длъжността, съгласно длъжностната характеристика:

1.  Професионална област на висшето образование – Екология, Технически науки

2. Професионален опит най –малко 4 години - да е придобит в области на дейност свързана с екологията и опазването на околната среда.

3. Да познава – Закона за опазване на околната среда, Закона за чистотата на атмосферния въздух, Закон за защита от шума в околната среда, Закона за опазване на земеделските земи, Закона за водите, Закон за управление на отпадъците, Закона за биологичното разнообразие, Закона за местни данъци и такси, Административнопроцесуалния кодекс, Закона за административните нарушения и наказания, ЗМСМА, ЗДСл.; Наредби на Общински съвет – Русе и др.

4. Личностни умения и компетентности: - умения за анализиране и  разглеждане на проблемите в дълбочина, познаване и ползване на нормативните актове, свързани с дейността на служителя; умения за  изграждане и поддържане на добри отношения вътре и извън администрацията, познаване на правилата на администрацията и административната среда ;умения за ясна и целенасочена комуникация по служебни въпроси с адекватна детайлизация и подбор на аргументи; умения за мотивиране и поощряване на подчинените служители; умения за дефиниране и разясняване на краткосрочните и дългосрочни цели на администрацията.

ІV. Начин на провеждане на конкурса:   тест и интервю.

V. Необходими документи за кандидатстване :

1. Писмено заявление за участие в конкурса по образец;

2. Декларация по чл.17, ал.2, т.1 от Наредбата за провеждане на конкурси за държавни служители – по  образец;

3. Копия от документи за придобита образователна степен и специалност;

4. Копия от документи удостоверяващи продължителността на професионалния опит и/ или придобития ранг като държавен служител;

5. Автобиография (европейски формат);

V­І. Място  и срок за подаване на документи :

Документите следва да бъдат представени лично или чрез пълномощник в 10 /десет/ дневен срок от публикуване на обявлението на адрес: гр. Русе, пл. „Свобода № 6 “ - Община Русе, ІІ етаж, стая 204 - отдел „Човешки ресурси“. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите.  За контакти : телефон 082 / 881-777 илиGSM 0885/397 844.

VІІ. Общодостъпно място, на което ще се обявяват списъците и други съобщения във връзка с конкурса : информационното табло на входа на Община Русе, намиращ се на ул. „Петър Берон“ и електронната страница на Община Русе.

VІІІ. Кратко описание на длъжността :

Ръководи, организира, координира, контролира и отговаря за осъществяване на политиката на Община Русе по опазване на околната среда и управление на дейностите по отпадъците.

Планира, организира и реализира възлагането на обществени поръчки за дейностите, контролирани от отдела.

ІХ. Основна месечна заплата, определена за длъжността – 800лв.

Х. Длъжностна характеристика за конкурсната длъжност се предоставя на допуснатите кандидати от отдел  „Човешки ресурси “.

Образци за заявление за участие в конкурса и декларация по чл.17, ал.2,т.1 от НПКДС могат да се изтеглят от сайта на Община Русе или от интернет адрес: www.government.bg/ras