Конкурс за подбор на здравен медиатор по проект 'Интегриран подход на Община Русе за интеграция на ромите и други уязвими групи на територията на общини от Област Русе'

понеделник, 29 февруари 2016

Община Русе в качеството си на водеща организация по проект „Интегриран подход на Община Русе за интеграция на ромите и други уязвими групи на територията на общини от Област Русе"

ОБЯВЯВА ПОДБОР

за набиране на персонал за следните длъжности:

І . Здравен медиатор, код по НКПД 3222-3002– 1бр. на пълен работен ден за Община Русе

1. Кратко описание на длъжноста: Оказване на съдействие при реализиране на профилактични дейности и разяснителни кампании в ромските общности в община Русе и съдействие на нуждаещи се от малцинствените групи за достъп до здравни и социални услуги. Те се явяват като посредници между лицата от малцинствените общности и здравните и социални служби. Здравните медиатори подпомагат за преодоляване на културните бариери и общуването с институциите.

2. Наименование на работодателя

Община Русе

3. Минималните изисквания за заемане на  длъжността:

Образователна степен  -  завършено средно образование;

Професионален опит  -  не се изисква;

4. Специфични изисквания за заемане на  длъжността:

- Принадлежност към местна уязвима етническа общност;

- Познаване на здравните и социални проблеми на общността;

- Владеене на езика на общността – ромски и/или турски;

- Много добри комуникативни умения.

II. Необходими документи за кандидатстване:

1. Писмено заявление за участие по образец  / Приложение 2 /;

2. Автобиография по образец  / Приложение 3 /;

3. Копие от документ за самоличност;

4. Копие от документи за придобитата образователна степен, допълнителни квалификации;

5. Копие от документи, удостоверяващи продължителността на професионалния опит.

III. Начин  на провеждане на подбора:

1. Първи етап - разглеждане и проверка  на подадените от кандидатите документи за съответствие със обявените изисквания за съответната длъжност.

2. Втори етап – интервю с допуснатите кандидати;

IV. Място и срок за подаване на документите:

Документите се подават лично или чрез пълномощник в деловодството на Община Русе, пл. „Свобода“ № 6.

За контакти и повече информация: Невена Пенева - техн. сътрудник на проекта тел. 082/881-775

Краен срок за подаване на документите -  до 17.00 часа на 15.03.2016 г.

V. Общодостъпно място на което ще се обявяват списъците:Информационните  табла на входа на Община Русе, намиращ се на ул. „Петър Берон“, на входа на сградата на ул. „Черно море” № 2 и на електронната страница на Община Русе www.ruse-bg.eu.

На спечелилите кандидати ще бъде предложен срочен трудов договор за срока на проекта. Обявлението е неизменна част от Методиката за подбор на персонала по Проект „Интегриран подход на Община Русе за интеграция на ромите и други уязвими групи на територията на общини от Област Русе".

CV

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Швейцария в рамките на швейцарския принос за разширения Европейски съюз.