Конкурс за разполагане на мобилна инсталация за оползотворяване на строителни отпадъци

събота, 06 юли 2013

О Б  Щ  И  Н  А    Р  У  С  Е

В изпълнение на Заповед № РД-01-1794/ 05.07.2013 г. на Кмета на Община Русе

О  Б  Я  В  Я  В  А:

1.Публично оповестен конкурс на 29.07.2013 год. от 13,30часа в Заседателната зала, 3 етаж на Община Русе, по реда на Наредба №1 на Общински съвет–Русе за отдаване поднаем засрок от 5 години нанежилищен имот частна общинска собственост за разполагане на мобилна инсталация за оползотворяване на строителни отпадъци, намиращ се в местността “Под Ормана”, ПИ с идентификатор 63427.92.6, описан в АЧОС № 5678/18.02.2009 год. при следните конкурсни условия, съгласно Решение № 601, прието с Протокол №25 от 22.05.2013 год. на Общински съвет-Русе:

1.1.Начална конкурсна наемнацена не по-ниска от началната годишна наемна цена в размер на  1376,76 лв. за година без включен ДДС.

1.2.Размер на инвестициите в обекта – минимум 200 000,00 лв.

1.3.Цена за оползотворяване на 1 тонстроителни отпадъци – не по-висока от 8,00 лв./тон за целия срок на договора;

1.4.Срок за реализация на инвестиционното предложение – до 6 месеца след сключванетона договора за наем с Община Русе;

1.5.Част генплан, с обхват и съдържание съответстващи на глава 18 от Наредба №4 за обхват и съдържание на инвестиционните проекти. Генпланът да осигурява изпълнение на минимално заложените изисквания в приложение № 12 към чл.17 от Наредба за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали и количествено-стойностна сметка.

1.6.Допълнителни условия:

1.6.1.Общи изисквания:

-Да се спазва действащото законодателство в областта на опазването на околната среда и управлението на отпадъците (Закон за управление на отпадъците, Наредба за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали) и да води изискващата се отчетност съобразно Наредба №2 от 22 януари 2013 г. за реда и образците, по които се предоставя информация за дейностите по отпадъците, както и реда за водене на публични регистри.

-Приемането и предаването на строителни отпадъци да се извършва само въз основа на сключен писмен договор с лица, притежаващи документ за дейности с отпадъци за съответната дейност и за отпадъци със съответния код за класификация на отпадъците.

-Да приема на преференциални цени (не повече от 50% от предложената цена за третиране на строителни отпадъци) от страна на Община Русе строителни отпадъци, депонирани в клетки за инертни отпадъци на територията на Регионално депо – Русе. (в количество до 20 000 тона/годишно).

-Да не се извършва дейност без наличие на документ за дейност оползотворяване на строителни отпадъци, издаден по реда на ЗУО.

1.6.2.Изисквания към площадката, на която ще се извършват дейности със строителни отпадъци

-В 6-месечен срок от подписване на договора привежда площадката в съответствие с минималнозаложените изисквания в приложение №12 - „Специфични изисквания към дейностите по събиране, подготовка преди оползотворяване и оползотворяване на стр.отпадъци, както и към площадките, на които ще се извършват тези дейности” към чл.17 от Наредба за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали.

2.Конкурсната документация ще се заплаща в банковия офис на ТБ “ИНВЕСТБАНК” АД КЛОН – РУСЕ,в Центъра за информационно и административно обслужване на Община Русе, намиращ се в сградата на общината – пл. „Свобода” №6, срещу 42,00 лева с включен ДДС от 13,00 часа на 08.07.2013 год. до 17,00 часа на 25.07.2013 год. и се получава от сектор ”Общинска собственост и наеми” към Центъра за информационно и административно обслужване - Община Русе.

3.Оглед на обекта ще се извършва при желание на кандидатите всеки работен ден от 14,00 часа на 08.07.2013 год. до 12,00 часа на 25.07.2013 год., след представяне на платежен документ за закупена конкурсна документация, предварително съгласуване с отдел ”Търговия и наемни отношения” и в присъствието на служител от отдела.

4.Депозит за участие в размер на 344,19лв.ще се внася по набирателната сметка на Община Русе BG37 IORT7379 3300 0300 00 – ТБ”ИНВЕСТБАНК”АД - КЛОН РУСЕ, в Центъра за информационно и административно обслужване, намиращ се в сградата на общината – пл. „Свобода” №6, след закупуване на конкурсната документация до 12,00 часа на 26.07.2013 год.

5.Подаване на документите за участие в публично оповестения конкурс ще се извършва до 12,00 часа на 26.07.2013 год. в сектор ”Общинска собственост и наеми” на Центъра за административни услуги и информация при Община Русе, пл. „Свобода” №6.

6.Подаването на документите да се извършва до Кмета на Общината, по ред определен в конкурсната документация в запечатан плик, върху който се отбелязват наименованието на кандидата и цялостното наименование на предмета на публично оповестения конкурс. Пликът се запечатва от кандидата.

При приемане на плика длъжностното лице отбелязва часа на подаването му. Допълнения или изменения в предадени вече документи не се допускат.

7.Утвърждавам конкурсната документация и проекта на договора за наем, като част от нея.

8.При липса на интерес към провеждането на конкурса, повторен такъв се обявява на 08.08.2013 год. от същия час и при същите условия.

За допълнителна информация: отдел „Екология”, към Дирекция „Екология и транспорт”, тел. 881-792, 881-784, 881-793 и отдел “Търговия и наемни отношения” към Дирекция „Икономика и управление на собствеността” при Община Русе, тел. 881-781, 881-754 и 881-667.