Конкурс за рецитал „За да я има България“ 2021 г.

понеделник, 01 март 2021

Дойде дългоочакваният момент, в който ще бъдат обявени отличените деца и младежи в конкурса за рецитал „За да я има България“.

От Общинския младежки дом в Русе споделят своите впечатления, събрани по време на конкурса.

На първо място е огромната радост от труда от толкова различните интерпретации на известните на всички ни текстове, от старанието и смелостта участниците да се включат, както и знаковите места, които са подбрани, за да може всяко видео да е уникално само по себе си.

Зад всичко това личи и голямата любов и подкрепа на хората „зад кадър“ - родители и учители.

Общият брой участници за 2021 година е 345 и надхвърля всички досегашни издания, а след като се провеждаше онлайн в него лесно се включиха деца и младежи от други градове на страната ни.

Всичко това направи задачата на журито още по-трудна, включително и това да се слуша и гледа на запис, а не на живо, както е било досега.

Организаторите на конкурса вярват, че всеки е представил себе си по най-добрия начин, именно за това и всички ще получат грамота за участие от 17-ото издание на конкурса.

Наред с прекрасните качества, които представиха участниците, има и такива, които няма да бъдат отличени. Причините са  неправилно подбрано стихотворение - например любовна лирика; ненаучено стихотворение, което се чете, твърде патетично или пък лишено от емоция и т. н.

Това е само кратка обратна връзка, а целта е подобни грешки да бъдат отстранени в следващото издание.

Ето и списъка с отличените участници за 2021 година в рецитала „За да я има България“:

 

 

Направление: Възрожденска поезия

 

I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/

 

Възрожденска поезия

 

Поощрение

 

- Стилиян Стефчев, с. Ценово

- Аяна Стоянова, гр. Русе

- Петя Димитрова, гр. Русе

- Радост Колева, гр. Русе

- Мартин Петков, гр. Русе

- Емануил Цанов, гр. Русе

- Богдан Василев, гр. Русе

- Николета Стоянова, гр. Мартен

- Десислав Гергушки, гр. Русе

- Кристиян Кунев, гр. Русе

- Георги Георгиев, с. Семерджиево

 

Първо място

 

- Антон Ангеловски, гр. Русе

- Елия Цанкова, гр. Русе

- Валери Филев, гр. Русе

 

Второ място

 

- Борис Дрилски, гр. Русе

- Юлиян Маринов, гр. Русе

- Мартин Сърмов, гр. Шумен

 

Трето място

 

- Самуил Костов, гр. Русе

- Надежда Коева, гр. Русе

- Ема Славова, гр. Русе

 

 

 

 

 

 

 

Втора възрастова група /от 5 до 8 клас/

Възрожденска поезия

 

Поощрение

 

 

- Тодор Велев, гр. Русе

- Паола Келерджиева, гр. Русе

- Ивона Йорданова, гр. Смядово

- Георги Петров, гр. Русе

- Владислава Мирчева, с. Караманово

- Сема Фикрет, с. Семерджиево

- Десислав Асенов, с. Караманово

- Ния Иванова, гр. Русе

- Ивет Пенчева, гр. Русе

- Виктория Величкова, гр. Бяла

 

Първо място

- Доника Върбанова, гр. Русе

- Теодор Ангеловски, гр. Русе

- Симона Йосифова, гр. Шумен

 

Второ място

 

- Дарина Даскалова, гр. Русе

- Марчело Петров, гр. Русе

- Светослав Матев, гр. Русе

 

Трето място

 

- Иван Паришков, гр. Русе

- Галена Георгиева, гр. Мартен

- Лили Иванова, гр. Шумен

 

Трета възрастова група /от 9 до 12 клас/

Възрожденска поезия

 

Поощрение

 

Не се присъжда

 

Първо място

 

- Даниел Георгиев, гр. Русе

- Теодора Даскалова, гр. Русе

- Аничка Анчева, гр. Горна Оряховица

 

 

 

Второ място

 

- Ивайло Каменов, гр. Видин

- Бейшан Яфес, гр. Исперих

 

Трето място

 

- Глория Маркова, гр. Видин

 

 

Направление: Съвременна поезия

 

I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/

Съвременна, следвъзрожденска поезия

 

Поощрение

 

- Ангел Желев, гр.Шумен

- Рая Дочева, гр. Шумен

- Калина Петкова, гр. Русе

- Доминик Николов, гр. Русе

- Рени Петкова, гр. Русе

- Александра Петкова, гр. Русе

- Йоана Ганкова, гр. Бургас

- Борис Пишманов, гр. Бургас

- Дария Ганева, гр. Русе

- Кристина Белчева, гр. Бургас

- Елица Крумова, гр. Мартен

- Ема Токаджиева, гр. Русе

 

Първо място

 

- Андрей-Анатоли Манов, гр. Русе

- Радина Цонева, гр. Мартен

- Симона Колева, гр. Силистра

 

Второ място

 

- Мартин Гецов, гр. Русе

- Гювен Поси, гр.Тутракан

- Джейн Танжу, гр. Русе

 

Трето място

 

- Христо Костов, гр. Русе

- Светлозар Стоянов, гр. Русе

- Мария Дякова, гр. Русе

 

 

II-ра възрастова група, /от 5 до 8 клас/

Съвременна, следвъзрожденска поезия

 

Поощрение

 

- Александра Николова, гр. Русе

- Иван Иванов, гр. Мартен

- Николай Йорданов, гр. Мартен

- Денислав Георгиев, Семерджиево

- Даяна Василева, гр. Шумен

- Ивон Енева, с. Рупките

- Божидара Жечева, гр. Шумен

- Искра Партинова, гр. Русе

 

Първо място

 

- Владислава Георгиева, гр.Шумен

- Рафаела Цамбази, гр. Русе

- Деница Георгиева, гр. Русе

 

Второ място

 

- Константина Радева, гр. Шумен

- Ивет Пенчева, гр.Русе

- Иван Иванов, гр.Русе

 

Трето място

 

- Теодор Радионов, гр.Русе

- Божидар Димитров, гр. Шумен

- Имдат Найденов, с. Семерджиево

 

III-та възрастова група, /от 9 до 12 клас/

Съвременна, следвъзрожденска поезия

 

Поощрение

 

- Деница Кънчева, гр. Русе

- Айча Камил, гр. Русе

- Симона Русанова, Русе

- Никол Некезова, гр. Русе

- Вероника Николова, гр. Мартен

 

Първо място

 

- Борис Милчев, гр. Русе

 

 

 

Второ място

 

- Алис Туна, гр. Русе

 

Трето място

 

- Ивета Иванова, гр. Брезник

 

виж всички >

Абонирайте се за нашия бюлетин
https://www.livechatalternative.com/asdsd