Концерт под надслов "Цветовете на дъгата" се проведе вчера

четвъртък, 01 юни 2017

На 31.05.2017 г., в Канев център, се проведе тържествен концерт по повод Международния ден на детето – 1-ви юни по Проект „Различни заедно вървим по пътя към училището родно“, Договор №BG05M2OP001-3.001-0050, изпълняван в рамките на ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020 г. Бенефициент по Проекта е детска градина „Чучулига“, гр. Русе, а партньори са Община Русе и Фондация „Устойчиво общество“.

Концертът под надслов „Цветовете на дъгата“ е инициатива в изпълнение на Дейност 4 на Проекта – „Приобщаване на различните – интеграция чрез интеркултурно обучение на децата от целевата група“. В тържествената проява бяха представени песни, танци и различни традиционни обреди от децата от целевата група на Проекта и от останалите групи в детската градина. Съвместната работа по подготовката на концерта  между родителите и педагозите е гаранция за успешно партньорство между семейството и детската градина в името на успешното интегриране на децата.