Кристиян Илков от Вокално студио за поп и джаз „Икономов“ с голяма награда от Румъния

понеделник, 12 декември 2022

Най-новото попълнение във Вокално студио за поп и джаз "Икономов" - Кристиян Илков, се завърна с награди от фестивала "VINO MOS CRACIUN DEGRABA" ("Дядо Коледа ще дойде скоро"). Възпитаникът на Вили Икономов взе участие в поредното издание на фестивала, провел се на 10 декември (събота) в красивата столица на Румъния, Букурещ. За кратко време Кристиян успя да се справи с нов репертоар, специално подбран за фестивала, като едната песен бе на румънски език.

Ученикът изпя песни в стиловете "Румънски поп" и "Интернационал поп", като и при двете направления той завоюва първо място. Това му отрежда привилегията да получи специален приз - Наградата на директора на фестивала, Виорела Филип.
За Кристиян Илков и другите таланти от Вокално студио за поп и джаз "Икономов"-Русе при Общински младежки дом- Русе следват участия в коледни концерти и подготовка за следващи конкурсни изяви.