Кристиян Вълчев оглави дирекция „Общинска и етажна собственост“

понеделник, 15 април 2024

Кристиян Вълчев е новият директор на дирекция „Общинска и етажна собственост“ към Община Русе. Той заемаше длъжността началник на отдел “Общинска собственост и земеделие“ в периода 2020 - 2022 г.

Кристиян Вълчев завършва средното си образование в ПГИУ “Елиас Канети” – Русе, а висшето си - в СА “Димитър А. Ценов” – Свищов със специалност „Финанси“. Защитава и три магистратури  - по „Финансов мениджмънт“ в свищовската стопанска академия, „Икономика на недвижимата собственост“ в Икономически университет - Варна и „История“ в СУ “Св. Климент Охридски”. Доктор е по икономика и управление /строителство и недвижима собственост/ в ИУ- Варна.

В периода 2006-2009 г. е главен специалист в Областна администрация – Русе. Следващите 10 години работи в частния сектор, като от 2014  до 2020 г. е управител на фирми за недвижими имоти.

Преди да поеме настоящия пост е заемал длъжността зам.-директор на ПГИУ “Елиас Канети” – Русе.