неделя, 27 юли 2025
Пожарът, обхванал горски и земеделски площи в района на с. Николово, е овладян благодарение на бързите действия на екипите на пожарната, жители от селото и доброволното формирование към Община Русе. В гасенето активно се включват фирмите „Пътинженеринг“ и „Еко Клийн“, както и екип на “ВиК”-Русе, които осигуряват тежка техника и водоноски с цистерни.
Кметът на община Русе Пенчо Милков е на терен и заедно с кмета на с. Николово Златан Ванев и директора на РДПБЗН – Русе комисар Светослав Войчев координира действията по овладяването на пожара. На място са и зам.-кметовете Димитър Недев и Никола Лазаров. В обследването на района около селото и пресечените местности е включено и проследяване с дрон.
Огънят е пламнал преди обед в частен имот, като се е разпространил на повече от 100 декара площ, включително горски масив и земеделски земи. Пламъците са достигнали в опасна близост до военния завод „Дунарит“. Като предпазна мярка около предприятието са изградени просеки и има готовност за евакуация на складирана продукция при необходимост.
Силният и често сменящ посоката си вятър затруднява действията на огнеборците и доброволците, но към момента ситуацията е под контрол. В районите на вилната зона Липник и местностите Есака и Гагаля пламъците са достигнали опасна близост до къщи, като живеещите в съседство са евакуирани своевременно.
Последни Новини
Над 20 спортни клуба се включват в мащабно събитие за Световния ден на…
сряда, 13 май 2026
Кметът на Русе откри строителната площадка за новите корпуси на дом „Приста“
сряда, 13 май 2026
Регионална бизнес конференция на Лидер.БГ събира бизнеса и институциите…
сряда, 13 май 2026
Русе става център на образователните иновации с първата STEAM лаборатория…
вторник, 12 май 2026
Учениците от ПГТ „Иван П. Павлов“ отново ще бъдат сред активните участници…
вторник, 12 май 2026
НИМХ с предупреждение за силен вятър на 13 май в Русе и населените места…
вторник, 12 май 2026
В периода 14-20 май ще се третира срещу комари в Русе и населените места…
вторник, 12 май 2026
Кметът Пенчо Милков уважи тържественото отбелязване на 60 години от създаването…
вторник, 12 май 2026