петък, 25 февруари 2022
ОБЩИНА РУСЕ |
|||
3 март – Национален празник на Република България 144 години от Освобождението на България |
|||
3. четвъртък 10:00 ч. пред Община Русе
11:00 ч. пред Паметника на Свободата
18:00 ч. пред Община Русе |
ПРАЗНИЧНО ШЕСТВИЕ НА УЧЕНИЦИ ОТ РУСЕНСКИТЕ УЧИЛИЩА И ПАРАД НА СПЕЦИАЛИЗИРАНА ТЕХНИКА
ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ В ЧЕСТ НА 3 МАРТ Поднасяне на венци и цветя с участието на свещеници от Русенската Митрополия
Празничен концерт по случай 3 март Национален празник на Република България с участието на ОбДЦКИ – Русе и ОМД – Русе |
||
11 – 27 март 61. Международен фестивал МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ Билети – каса Опера, Еventim.bg |
|||
17. четвъртък 10 – 12 ч. Русенски кей и Паметник на Ангел Кънчев |
Възстановка на Дружество Традиция и Тържествена церемония по повод 150 години от гибелта на Ангел Кънчев |
||
РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА „Л. КАРАВЕЛОВ”
|
|||
1. вторник 11:00 – 18:30 ч. Библиотечко
16:30 ч. Библиотечко |
ПИЖО И ПЕНДА Работилничка за изработване на мартенички (подходящо за деца над 5 г.)
МАРТЕНСКИ ПЕСНИ Вокална програма на деца от НУИ с ръководител Кристина Димитрова по случай Баба Марта |
||
2. сряда 11:00 – 18:00 ч. Библиотечко |
ДА ОПОЗНАЕМ СИМВОЛИТЕ НА БЪЛГАРИЯ Интерактивни игри по случай Националния празник на България – 3 март: оцветяване на герба, сглобяване на карта, викторина и др. (подходящо за деца над 4 г.) |
||
8. вторник 11:00 – 18:30 ч. Библиотечко |
8 МАРТ Е ДЕН НА МАМА! Интерактивно четене и работилничка за поздравителни картички, посветени на празника (подходящо за деца над 4 г.) |
||
12. събота 11:00 – 12:00 ч. Библиотечко |
ЧАСЪТ НА МЕЦАНКА МАЛИНКА Приказкотерапия за най-малките с любимия разказвач на приказки Виктория Тодорова (подходящо за деца над 3 г.) |
||
22. вторник 17:30 - 18:30 ч. Читалня, 1 ет. |
Несравнимият Кирил Кръстев Премиера на книгата, посветена на 100 години от рождението на оперния певец, представена от автора Огнян Стамболиев (в рамките на 61. МФ „Мартенски музикални дни“) |
||
26. събота 11:00 – 20:00 ч. Библиотечко |
140 години с Корней Чуковски Отбелязване на годишнината от рождението на автора на Доктор Охболи заедно с участници от Руски клуб с ръководител Маша Станчева |
||
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“ |
|||
ГОЛЯМА ЗАЛА „ПРОФ. МЛАДЕН КИСЕЛОВ” |
|||
1. вторник 19:00 ч. |
Театър Бонин #ЛЪЖИ МЕ #ОБИЧАМ ТЕ от Алън Ейкбърн Режисьор Малин Кръстев Превод Златна Костова Художник Николай Николов Участват: Герасим Георгиев – Геро Стефания Колева, Светлана Бонин, София Бобчева Димитър Живков и Христо Бонин |
||
8. вторник 19:00 ч. |
БОРЯНА от Йордан Йовков Постановка Бойко Богданов М. Димитров, И. Спасимиров, И. Драганов, К. Ценкова |
||
зала Филхармония |
|||
10. четвъртък 19:00 ч. |
Фери Арт СВАТБА СЪС ЗАКЪСНИТЕЛ от Робин Хоудън Режисьор Николай Гундеров Участват: Филип Аврамов, Мая Бежанска Тони Минасян, Илияна Лазарова, Христина Джурова |
||
31. четвъртък 19:00 ч. |
РЕДКИ ТЪПАНАРИ по филма „Неизвестни извършители“ на Марио Моничели Режисьор Теди Москов Участват: Мая Новоселска, Роберт Янакиев Явор Бахаров, Александър Сано-Среброто Ясена Господинова, Александър Узунов Ивайло Спасимиров, Петя Венелинова и Кристиана Ценкова |
||
КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ” |
|||
24. четвъртък 19:00 ч. |
LOVID-19 от Анна Бужинска Постановка и сценография Евгения Явашева Участват: Ивайло Спасимиров, Кристиана Ценкова |
||
държавна опера – русе |
|||
11. петък 19:00 ч. Доходно здание |
61. МФ „Мартенски музикални дни“ Русенска филхармония Откриване Диригент Емил Табаков Солист Симон Трпчески пиано Д. Ненов – Четири скици М. Равел – Концерт за пиано, G Dur К. Дебюси – Морето |
||
16. сряда 19:00 ч. Доходно здание премиера |
61. МФ „Мартенски музикални дни“ Държавна опера – Русе Ернани – опера от Дж. Верди Диригент Хосе Кура Режисьор Орлин Анастасов Художник Денис Иванов Хормайстор Стелияна Димитрова-Хернани Хореография Детелина Кремакова Оркестър, хор, солисти и балет на Държавна опера – Русе |
||
20. неделя 17:00 ч. з. Филхармония |
61. МФ „Мартенски музикални дни“ От България до Аржентина Хосе Кура тенор Цветелина Василева сопран Каталин Чилаг пиано Вилиана Вълчева пиано Програма: песни от български и аржентински автора |
||
30. сряда 19:00 ч. Доходно здание
|
РИГОЛЕТО – опера от Джузепе Верди Либрето Франческо Мариа Пиаве Диригент Владимир Бошнаков Постановка Павел Герджиков Режисьор Аделаида Якимова-Фурнаджиева Сценография и костюми Иван Савов Хормайстор Стелияна Димитрова-Хернани Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе |
||
КУКЛЕН ТЕАТЪР |
|||
1. вторник 18:00 ч. |
МЕЧО ПУХ по Алън Милн Драматизация и режисура Валентин Владимиров Участват: Кремена Станева и Хубен Нурев Подходящ за деца над 3 години. |
||
2. сряда,19:00 ч. 30. сряда, 19:00 ч. |
ВИЖНА Комедийно ИмПро Шоу |
||
6. неделя 11:00 и 12:00 ч. |
ТРИТЕ ПРАСЕНЦА по английска народна приказка Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка Сценография: Юлия Лачева Участват: Х. Стоянова, Й. Димова и Л. Русенски Подходящ за най-малките |
||
8. вторник 18:00 ч. |
ПРИКАЗКА ЗА МЕЧТАТЕЛИ по Карел Чапек и Робер Ескарпи Постановка и режисура Евелина Косьовска Сценография Виржиния Петкова Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева Х. Нурев, В. Маринов Подходящ за деца над 4 години. |
||
9. сряда 19:00 ч. |
МАЛКАТА КИБРИТОПРОДАВАЧКА по Ханс Кристиан Андерсен Постановка Валентин Владимиров – Валяка Сценография Валентина Германова Участват: К. Станева, С. Станчева И. Маринова Х. Нурев, Д. Пишев и М. Маринов Подходящ за деца над 3 год. |
||
10. четвъртък 18:00 ч. |
ПАТИЛАНЦИ по Ран Босилек Драматургия Тодор Вълов Режисура Дарин Петков Участват: Д. Дончева, К. Станева и М. Маринов Подходящ за деца над 3 год. |
||
13. неделя 11:00 и 12:00 ч.. |
КОТАРАКЪТ В ЧИЗМИ по Шарл Перо Драматизация и режисура Ивайло Марков Сценография Стефка Кювлиева Състав: С. Станчева, М. Пашов, И. Маринова, Д. Пишев Подходящ за деца на 3 год. |
||
15. вторник 18:00 ч. |
БРАВО, ФРАНКЛИН! по Полет Буржоа и Бренда Кларк Драматизация Валентин Владимиров – Валяка Сценография Сийка Моллова Участват: Деница Дончева и Любен Русенски Подходящ за най-малките. |
||
16. сряда 19:00 ч. |
ПИНОКИО по Карло Колоди Драматизация проф. Славчо Маленов Режисура Тодор Вълов Участват: С. Станчева, И. Маринова, М. Пашов Д. Пишев, М. Маринов Подходящ за деца над 6 години. |
||
17. четвъртък 18:00 ч. |
МРАВЧО И ГОЛЯМОТО МОРЕ от Живка Донева и Тодор Вълов Постановка Тодор Вълов Участват: Ивета Маринова, Светлина Станчева Теменуга Хараланова и Хубен Нурев Подходящ за най-малките. |
||
20. неделя 11:00 и 12:00 ч.. |
ВЪЛКЪТ И СЕДЕМТЕ КОЗЛЕТА по Братя Грим Драматизация и режисура: Мая и Митко Димитрови Сценография Виктория Андрекова Участват: Д. Пишев, И. Маринова, М. Пашов и С. Станчева Подходящ за най-малките. |
||
21. понеделник 18:00 ч. премиера |
КУЧЕТО, КОЕТО ... по Джани Родари Драматизация и режисура Деница Дончева Композитор Станимир Иванов Сценография и кукли Георги и Таня Пасеви Участват: Кремена Станева, Мартин Маринов Васил Маринов, Радинела Тотева, Христина Стоянова Подходящ за деца над 3 год. |
||
23. сряда 19:00 ч. |
КАРЛСОН И ДРЕБОСЪЧЕТО по Астрид Линдгрен Драматизация и режисура В. Владимиров – Валяка Участват: Й. Димова, С. Нейкова, Л. Русенски, Х. Нурев Подходящ за деца над 4 год. |
||
24. четвъртък 18:00 ч. |
ТУП -ТУП от Валентин Владимиров – Валяка Режисьор Валентин Владимиров – Валяка Деница Дончева и Хубен Нурев Подходяща за деца над 4 год. |
||
27. неделя 11:00 и 12:00 ч.. |
КУЧЕТО, КОЕТО ... по Джани Родари Драматизация и режисура Деница Дончева Композитор Станимир Иванов Сценография и кукли Георги и Таня Пасеви Участват: Кремена Станева, Мартин Маринов Васил Маринов, Радинела Тотева, Христина Стоянова Подходящ за деца над 3 год. |
||
31. четвъртък 18:00 ч. |
ПРИКАЗКА ЗА БОБИ И ШАЙКА МИКРОБИ от Валентин Владимиров – Валяка Драматизация и режисура: В. Владимиров – Валяка Участват: К. Станева, Л. Русенски и М. Маринов Образователен спектакъл за най-малките |
||
ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ, ул. Борисова 39 |
|||
2 – 16.03. 18:00 ч. откриване |
СВЕТОВЕ – изложба Творческа група „Любов на стативи“: Атанас Карадечев, Меглена Божанова-Петрова Васил Василев (Зуек), Любо Кацаров, Вили Костова Танер Мерт, Петра Добревска, Кристина Ляхтова Анета Манолова, Милена Попова Участват:Огнян Балканджиев и група „Red House“ |
||
17.03. – 10.04. 17:30 ч. откриване |
TONE(S) - изложба Конкурс за съвременни визуални изкуства в рамките на 61. МФ „Мартенски музикални дни“ Русе’22 |
||
РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ пл. Ал. Батенберг № 3 |
|||
Исторически музей, пл. Ал. Батенберг № 3 28.02. – 5.03. Седмица посветена на 150-та годишнина от гибелта на Ангел Кънчев
1. вторник,18:00 ч. Откриване на изложба с мартеници „Първомартенски празници“ Изложбата се реализира по проект „Мартеници и съвременни първомартенски практики – дигитализация и споделяне“ се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“, Програма „Културно наследство“, Модул „Съхранение и популяризиране“, 2021.
4. петък, 18:00 ч., зала Русе Образи на наследството Русе – Сливен – откриване на изложба Експозицията се реализира по проект на Института за етнология и фолклористика с етнографски музей – БАН с партньори РИМ – Сливен и РИМ – Русе - „Културни ресурси, валоризиране на наследства и местно развитие”, финансиран от Фонд „Научни изследвания” |
|||
Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозици 14. понеделник, 18:00 ч. Авторска изложба на Еслица Попова |
|||
Музей на градското всекидневие (ул. „Фердинанд” 39) В света на модерността |
|||
Къща-музей „Баба Тонка” (ул. „Баба Тонка” 40) – постоянна експозиция |
|||
Къща-музей „Захари Стоянов” (бул. „Придунавски” 12) постоянна експозиция |
|||
Пантеон на възрожденците – постоянна експозиция |
|||
Експозиция на открито Римска крепост „Сексагинта Приста” музейна зала „Археологически проучвания 2005–2012“ |
|||
Археологически резервати: Средновековен град Червен. Ивановски скални църкви – по предварителна заявка |
|||
ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14 ул. Борисова №47 |
|||
5. събота, 10:30 ч. |
Подарък за мама – работилница |
||
7. понеделник 19:00 ч. |
Поетическо огледало – Представяне на книгата автори Мира Душкова и Живодар Душков |
||
21. понеделник 19:00 ч. |
Жените в историята Дискусия и изложба с участието на: Цвета Ненова Сдружение „Европейски пространства 21“ Ренета Рошкева, Регионален исторически музей -Русе |
||
25. петък 18:00 ч. |
Reuse Crossing – Бъдещето е зелено Как да опазим природата и биологичното разнообразие събитие на ЕВРОПА ДИРЕКТНО Русе, посветено на Часът на Земята и нулевото замърсяване. |
||
26. събота,10:30 ч.
20:30 ч. |
Моята ръка може да е кукла – работилница
Концерт на TFSL и Tersene |
||
28. понеделник 19:00 ч. |
Сезонът на кукувиците спектакъл по стихове на Елин Рахнев Музика Георги Георгиев (Остава) Участват: К. Ценкова, Е. Явашева и Е. Данаилова |
||
Община Русе не носи отговорност за промени в предварителната
програма на културните институти.
График на строително-монтажните работи по проект "Изграждане на ВиК инфраструктура…
петък, 25 февруари 2022
Община Русе със собствен щанд на „Ваканция и Спа Експо“ 2022
петък, 25 февруари 2022
Последни Новини
На 7 юли доброволци откриват „Пътека на авлигата“ в района на хижа „Приста“
събота, 06 юли 2024
Традиционният Фолклорен фестивал „Сандрово пее и танцува“ събира 62 танцови…
събота, 06 юли 2024
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 05 юли 2024
Заместник-кметът Енчо Енчев приветства китайски актьори преди спектакъла…
петък, 05 юли 2024
Ръководството на община Русе се срещна с китайска делегация от Академия…
петък, 05 юли 2024
АПИ: На 10 юли започва основният ремонт на Дунав мост при Русе
четвъртък, 04 юли 2024
Русенските полицаи отбелязаха професионалния си празник с тържествена…
четвъртък, 04 юли 2024