Куп медали за Русе от 10-ти летен олимпийски фестивал „Олимпийски надежди Албена 2017“

сряда, 07 юни 2017

Русенски състезатели по футбол, баскетбол, плуване и лека атлетика завоюваха призови места на организираното от БОК юбилейно издание на 10-ти летен олимпийски фестивал „Олимпийски надежди Албена 2017“. В надпреварата се включиха над 500 участници от цялата страна, Румъния и Македония.

Футболистите на „Дунав“ младша възраст (U17) с треньори Емил Иванов и Емануил Върбанов завоюваха купа и бронзови медали. Състезателите на СЛАК „Дунав“с треньор Нивянка Кирилова - Ива Чиликова и Георги Стоянов също се представиха отлично в шосейния пробег, като при юношите до 18 г. Георги Стоянов стана четвърти, а при момичетата до 16 г. Ива Чиликова спечели златен медал.

Отличия завоюва и Клуб по плувни спортове „Ирис - Русе“ с треньори Павел Тодоров и Огнян Нунев. Радостин Игнатов спечели златен медал, Александър Иванов - два сребърни и Манол Банев – сребърен. С пет бронзови медала се окичиха Радостин Игнатов, Манол Банев, Павел Петров, Матю Машков и Никол Калинова.

В дисциплината стрийт баскетбол, БК „Дунав 2016 Русе“ с треньор Руслан Русев, завоюва бронзови медали - Милен Нинов, Иван Иванов и Преслав Здравков.

Председателят на СЛАК „Дунав“ Евгени Игнатов беше отличен с почетен медал за принос към организирането на фестивала през годините.

По традиция фестивалът е под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“. От основаването си до сега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори на България, участвали в младежки олимпийски игри, а част от тях вече и на олимпийски игри. Целта на фестивала е да допринася за популяризирането на основните идеали, принципи и ценности на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти.