Лятна академия учи деца и младежи да казват „Не“ на наркотиците

вторник, 03 септември 2024

Лятна академия за деца и младежи организира през август екипът на Превантивно-информационния център към Общинския съвет по наркотични вещества в Русе. Четвъртото издание на инициативата премина под мотото „Яко е да кажеш „НЕ!“.

В събитията се включиха около 50 участници на възраст от 8 до 19 години. Сред тях бяха доброволци на ПИЦ - Русе, членове на Младежкия парламент, деца от социалните услуги към СНЦ „Еквилибриум“ и деца с физически увреждания, които посещават СК „Захариев Файт Тийм“. През двете седмици на академията те взеха участие в разнообразни прояви като посещения на плувен комплекс „Локомотив“, кинопрожекция, спортни тренировки, състезателни игри и разходка с корабa „Русчук“ по река Дунав.

Експертите от Превантивния център ангажираха пълноценно свободното време на подрастващите, като им дадоха алтернативи за водене на здравословен и активен начин на живот.

Децата и младежите присъстваха и на тематични лекции, беседи и дискусии как да се грижат за здравето си, да бъдат толерантни един към друг, да правят правилните избори в живота си и да разпознават рисковите ситуации.