Мартин Сиромахов от Вокално студио „Слънчеви ноти“ с първа награда от национален фестивал

понеделник, 17 май 2021

На 15 и 16 май в Панагюрище се проведе XVI Национален фестивал за млади изпълнители на българска патриотична песен „Родолюбие 2021“. В конкурса се включиха индивидуални изпълнители, дуети и певчески формации, разделени в три възрастови групи:

I-ва възрастова група - I от до IV клас

II-ва възрастова група -  от V до VII клас

III-ва възрастова група-  от VIII до XII клас.

293 изпълнители от 25 населени места представиха песни с патриотична насоченост в голямата зала на Театър Дом-паметник Панагюрище.

В конкурсната програма индивидуалните изпълнители участваха с 2 песни, като първата задължително бе с патриотично съдържание, а втората - патриотична или забавна. Професионално и детско жури оценяваше подбора на репертоара, интонацията, вокалната техника, сценичната реализация и изпълнението на младите таланти. Членове на журито бяха Хайгашод  Агасян, Етиен Леви и Иван Лечев.

В една от най-многобройни възрастови групи – втора с 41 участници, солистът на Вокално студио „Слънчеви ноти“ Мартин Сиромахов спечели първо място. Негов вокален педагог е д-р Наталия Константинова. Мартин се представи с песните „Хубава си моя горо“ и „Гледай със сърцето си“.

Организатори на конкурса са Община Панагюрище и Центъра за личностно развитие в Панагюрище.

Конкурсът е включен в Националния календар за извънучилищни дейности на МОН за 2020/ 2021 година.