Месечен график за миене на улици и булеварди в Русе

сряда, 13 юли 2022

Дейностите по механизирано миене на улиците и булевардите в Русе продължават.
Изпълнението е възложено на ОП „Паркстрой - Русе“ и се извършва със специализирани машини, като водовземането е от регистрираните сондажни кладенци на Община Русе. Чрез използването им се намаляват неколкократно разходите за миене и поливане на тревни площи в града.
Участъците с изкопни работи в града, където се извършват текущите ремонтни дейности от водния цикъл на „ВиК“ ООД – Русе, няма да бъдат обслужени от миещите машини.
Графика за юли и август можете да видите тук.

Паралелно с общинското предприятие фирма „Нелсен чистота“ също извършва миене. До края на месеца се планира да бъдат обхванати улиците „Борисова“, ул. „ Муткурова“, ул. „Олимпи Панов“,  „Буров“, „ Хан Аспарух, „Хан Крум“,  „Константин Иречек“, „Солун“, „Ниш“, „Студентска“, „Мария Луиза“,  „Антим I”  и „Доростол“.