Международен ден на усмивката

четвъртък, 09 октомври 2014

Основател на прекрасния празник се смята авторът на популярното усмихнато жълто личице „Смайли“ – американският график Харви Бел. Той създал символа като част от рекламна кампания през 1963. Днес усмихнатото лице е един от популярните емотикони не само в Интернет, а и на много места в ежедневието.

Преди да почине през 2001 г., вече на прилична възраст, Харви Бел, окончателно определил своята мисия – той виждал себе си като международен посланик на щастието и измислил този празник – Международен ден на усмивката. Според Бел това трябва да бъде денят „посветен на доброто настроение и добрите дела“ и да преминава под мотото: „Направи добро. Помогни на някого да се усмихне“.

В петък –10 октомври, ученици от 9 клас на АГ „Гео Милев” ще отбележат Деня на усмивката. Още от сутринта представители на класовете ще раздават на всички свои съученици рисунки със засмени личица, които са изработили сами.

От 12.40 часа, с пожелания за ведър ден, изпълнен с радост и усмивки,  такива емблемки ще бъдат раздавани и на минаващите по алеите  в  парка граждани.