Международен фестивал „Мартенски музикални дни”

63. МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ “МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ”

(15 - 31 март 2024)

Русе отново е музикалната столица на България, място за срещи на артисти от различни култури и националности.

В продължение на 63 години фестивалът изгражда облика на Русе като една от най-привлекателните културни дестинации на картата на България и региона.

Концерти и спектакли, световноизвестни артисти от десетки страни на Европа и света, нови имена и фестивални дебюти, майсторски класове, изложби, акции, пърформанси, представяне на книги - всичко това е част от широкото културно пространство на фестивала през изминалите години.

Тазгодишното издание на МФ „Мартенски музикални дни“ включва общо 23 музикални и съпътстващи събития с участието на артисти, ансамбли и оркестри от европейската и световната сцена.

Фестивалът привлича любителите и ценителите на музикалното изкуство с атрактивни международни проекти, разположени в широкия диапазон от барока до съвременната музика и джаза.

www.marchmusicdays.bg

Facebook: March Music Days International Festival