Международен турнир по лека атлетика „Младост“ ще се проведе в събота

сряда, 08 май 2019

На 11 май 2019 година от 15:00 часа на Градския стадион в град Русе ще се проведе Международнияттурнир по лека атлетика „Младост“. Организатори на състезанието са Спортен лекоатлетически клуб„Дунав“и Община Русе.Турнирът се провежда за седма поредна година и се е утвърдил като един от най-престижните в Европа за юноши и девойки до 18 години. Тази година участие са заявили над 250 атлети от 50 клуба от страната, кактои представителните отбори наРумъния, Сърбия, Турция, Унгария и Молдова. Състезателите ще мерят сили в 20 дисциплини. Проявата дава възможност за покриване на нормативи за участие в Европейски младежки олимпийски фестивал в Баку, Азербайджан и Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 години в Кралево, Сърбия.Официалното откриване на турнира ще бъде в 17:15 часа с мини щафета на най-младите лекоатлети от детските градини на град Русе. Гости на турнира ще бъдат олимпийският шампион Христо Марков, изпълнителният директор на Българска федерация лека атлетика – Диян Драшков, Пламен Кръстев – член на изпълнителното бюро на Българския Олимпийски комитет.