понеделник, 28 ноември 2016
Днес се проведе пресконференция по повод предстоящия Международен турнир по спортни танци „WDSF WORLD INTERNATIONAL OPEN RUSE 2016“ под егидата и за купата на кмета на Община Русе Пламен Стоилов, както и Открит Национален турнир за български танцови двойки.
На срещата с медиите присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, директор Дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова и организаторът на световното първенство и президент на Българската федерация по спортни танци Иван Деспотов.
„Предстои едно прекрасно събитие със сериозни традиции, което всяка година се разраства, утвърждавайки Русе като център на спортните танци не само в страната, но и в Европа. Този уикенд русенци и гости на града ще могат да се насладят на уникален спорт, съчетаващ красота и воля на духа. Вярвам, че и тази година интересът ще е голям, предвид високия стандарт на тазгодишното издание на състезанието“ – каза кметът Пламен Стоилов.
Г-н Деспотов благодари за съдействието на Община Русе, както и за подкрепата на Министерството на младежта и спорта, без които, по негови думи турнирът нямаше да бъде същият. Той сподели, че постъпилите до момента заявки са над 400 професионални двойки, като над 10 от тях са от Топ 50 на световната ранглиста. „Очакваме двойки от цяла Европа, Колумбия, Австралия и Русия, които ще бъдат журирани от квалифицирани, известни и класови съдии“ – каза още г-н Деспотов.
Международният турнир ще се проведе на 3 и 4-ти декември в Булстрад Арена.
Програма 03.12.2016 г.(събота):
10:00 часа – Начало на Национален турнир
14:00 часа – Начало на Международен турнир (предварителни кръгове)
17:30 часа – Официално откриване и финали
Програма 04.12.2016 г.(неделя):
10:00 часа – Начало ДЦА и юноши международен турнир
14:00 часа – Начало международен турнир (предварителни кръгове)
17:30 часа – Финали открито Световно първенство
Клубът по ушу към Общински младежки дом Русе с множество награди от Държавното…
понеделник, 28 ноември 2016
Кметът Пламен Стоилов се срещна с посланика на Република Казахстан в България
понеделник, 28 ноември 2016
Последни Новини
Детски хор „Дунавски вълни“ с достойно представяне на престижен конкурс…
вторник, 02 юни 2026
Над 140 тротинетки са иззети за две години, продължават акциите срещу…
вторник, 02 юни 2026
Открита сцена до скейтпарка събира български и чуждестранни алтернативни…
вторник, 02 юни 2026
Провокативният свят на Жан Жьоне оживява в Русе
вторник, 02 юни 2026
Русе почете паметта на Ботев и загиналите за свободата на България
вторник, 02 юни 2026
Пенчо Милков: Малките летища имат ключова роля за развитието на регионите
вторник, 02 юни 2026
Международният фестивал „Танцуваща Река“ събра над 740 млади таланти в…
понеделник, 01 юни 2026
Русенски ученици влязоха в ролята на министър на туризма за един ден
понеделник, 01 юни 2026