Милена Влахова е новият директор на общинската дирекция „Социални и здравни дейности“

вторник, 02 април 2024

Милена Влахова е новият директор на дирекция „Социални и здравни дейности“ в Община Русе. До края на месец март т.г. тя заемаше поста директор на Регионалната дирекция за социално подпомагане.

Милена Влахова има медицинско образование и първите шест години от трудовия ѝ стаж са в сферата на здравеопазването. Възпитаник е на Бургаския свободен университет с магистратура „Социални дейности“.

От 2002 до 2004 г. работи като началник на отдел „Закрила на детето“ към дирекция „Социално подпомагане“ – Поморие. В годините преди това е заемала длъжностите социален работник в областта на социалните услуги и социален педагог в институция за деца и младежи с умствена изостаналост.

От 2006 до 2010 г. е главен експерт и социален работник в отдел „Закрила на детето“ към дирекция „Социално подпомагане“ – Русе. След този период започва работа в Сдружение „Еквилибриум“, където до 2018 г. заема последователно длъжностите ръководител на Центъра за обществена подкрепа и директор на Комплекса за социални услуги за деца и семейства. Участвала е като консултант, супервизор и обучител в националните проекти, свързани с деинституционализацията на децата, развитие на приемната грижа и иновативни социални услуги.

От средата на 2018 г. е назначена за директор на Регионална дирекция за социално подпомагане – Русе.

Милена Влахова притежава дълъг опит, професионален капацитет и мотивация да ръководи успешно дирекция „Социални и здравни дейности“ в Община Русе.