Младежкият дом отбеляза Международния ден на младежта с хепънинг

понеделник, 14 август 2017

Общински младежки дом Русе, съвместно с Младежки информационно консултантски център Русе, Сдружение „Вдъхновение“, Община Русе, Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и Център за развитие на човешките ресурси отбелязаха с цветен празник Международния ден на младежта - 12 август.

Началото на празника бе дадено още в 16 ч., в сградата на Младежкия дом, където се проведе дискусия с участници от Младежкия парламент на тема: „Младежки паралели във времето“. В късния следобед с игри от детството – дама, скачане на въже, федербал и много други занимания, започна същинската част на забавлението. На специално обозначени места деца и младежи имаха възможност да рисуват заедно със своите родители, както и да се насладят на партия шах в парка. Особено интересни бяха състезанията, които проведоха младежките работници, заедно с водещата на събитието. Първото от тях беше въртене на обръч за по-малките и игри за бързо реагиране и похватност за по-големите. Викторина с въпроси за европейското гражданство, програма „Еразъм“ и младежкото доброволчество също донесоха много награди на отгатналите. Специалисти и консултанти по програма МИКЦ раздаваха флаери и отговаряха на въпроси, свързани с интегрирането на младежите в обществения живот.

Много цветни балони с логото на Евродеск получиха най-малките участници в празника, а за доброто настроение на всички присъстващи в Парка на младежта поднесоха съставите от Младежкия дом с празничен концерт. С песни, танци и ритъм участниците от балет „Импулс“, Мажоретен състав „Екстрийм“, Фолклорно танцово студио „Зора“ и Вокална група „Приста“ зарадваха малки и големи и изпълниха алеята с цветно настроение. В озеленените площи Клуба по ушу представи демонстрации по ушу, тай чи и пантомима.