Младежкият парламент в Русе с ново ръководство

вторник, 21 юни 2022

В зала „Батенберг“ на Историческия музей се проведе изборът на ново ръководство на Младежки парламент- Русе. След тайно гласуване за председател бе избрана Йоана Петрова, Аделина Борисова - за зам.-председател и Димана Илиева за ПР, които обещаха да работят всеотдайно за младите хора в града.

Те поеха щафетата от Ния Неделчева – председател, Слав Монев и Валерия Марианова – зам. председатели, и Анна Аврамова – секретар.

Старото ръководство представи дейността на парламента през последната година, като отчете 98 събития, които са били организирани или е взето участие. Сред тях са акции и младежки инициативи, доброволчески кампании, социални дейности, обучения, национални и международни срещи, проекти по програма „Еразъм +“.

Приветствие към участниците в най-важния форум на организацията направи директорът на Общинския Младежки дом Русе Красимира Николаева.

След избора на ръководство бяха изпратени 25 абитуриенти, които напускат Младежки парламент-Русе.