събота, 05 юни 2021
Заместник-кметът на Русе Енчо Енчев поздрави участниците в международната конференция МНОГООБРАЗИЕ, която беше открита днес в Канев център.
Тя се организира в рамките на ежегодното Дунавско училище под мотото “Дунавско, приобщаващо, основано на европейски ценности, съпричастно и отзивчиво общество”.
„Десетки са личностите и събитията, с които русенци се гордеят. Сред тях е носителят на Нобелова награда Елиас Канети. Културното многообразие в родния му Русе се вижда в редовете на „Спасеният език“, където пише: "Всеки ден можехте да чуете седем или осем езика. Имаше българи, турци, гърци, албанци, арменци и цигани, заедно с две групи евреи ...“.
„Изследването на културните общности по поречието на река Дунав ще ни даде не само едно предимство в опознаването на съседите ни на улицата, в града, между държавите, но и база за по-пълноценен диалог помежду ни“ добави заместник-кметът.
Конференцията ще продължи и утре, когато гост ще бъде Н. Пр. Кристоф Айххорн, посланик на Федерална република Германия в България.
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 04 юни 2021
Стартира турнирът по вдигане на тежести "Купа Русе"
събота, 05 юни 2021
Последни Новини
Спектакъл за насилието и доброто се играе тази събота във Фабрика „Култура“…
петък, 24 юли 2026
МИРГ Русе – Иваново – Борово подкрепя местните общности и ще финансира…
петък, 24 юли 2026
В периода 27-30 юли ще се третира срещу комари в Русе и населените места…
петък, 24 юли 2026
Временни промени в разписанията на три линии от градския транспорт в Русе…
петък, 24 юли 2026
На 25 юли Skate Fest Русе събира любителите на екстремните спортове в…
четвъртък, 23 юли 2026
Младежка лаборатория и концерт събират творчески идеи и млади таланти…
четвъртък, 23 юли 2026
Следните 96 автомобила трябва да бъдат премахнати от собствениците поради…
четвъртък, 23 юли 2026