Множество нарушения в дейността на Община Русе при предишното управление констатират извършените проверки

петък, 04 декември 2020

В началото на текущия мандат новото ръководство на Община Русе в съответствие с поетия ангажимент за прозрачност разпореди да бъдат направени проверки на извършеното при предишното управление. Одитите продължават и до днес. Констатирани бяха множество нарушения и порочни практики в различни общински ресори, които се отстраняват.

Заради установените нарушения управляващите органи по европейските програми са наложили на Община Русе финансови корекции в размер на 8,7 млн. лева по изпълняваните проекти за периода 2014-2020 г.

От дадените в одитните доклади 45 препоръки за подобряване на дейността, 37 са вече изпълнени от общинската администрация.

Най-много проверки и доклади има по отношение на различни аспекти от дейността на ОП „Комунални дейности“, като са проверявани и сигнали на граждани.

Пълният текст с резултатите  и препоръките от извършените проверки можете да намерите тук.