Модерни многофункционални машини чистят от днес градските улици и площади в Русе

петък, 02 април 2021

Нови многофункционални машини се грижат от днес за чистотата на градските улици и площади в Русе.

От втори април влезе в сила новият договор за поддържане на обществената хигиена на територията на общината. Негова особеност е, че изпълнителят му - “Нелсен чистота“, ще отговаря за метенето и измиването на улиците и тротоарите в кварталите на Русе, а общинското предприятие “Паркстрой” ще извършва тези дейности в централната градска част.

Първите две нови машини, с които “Паркстрой” вече чисти, са допълнително оборудвани в съответствие с нуждите и изискванията на гражданите и общината. Те са конфигурирани индивидуално с допълнителни метачни системи, резервоар за вода и дезинфектант, шина с дюзи за измиване на улици, както и с необходимото за зимния сезон - гребло за сняг, опесъчител и роторен снегорин.

Машините, доставени от немска компания за производство на почистваща техника и оборудване, са с двойна кабина (за двама души) и са много маневрени. Осигуряват почистване както на улици, така и на междублокови пространства, паркове и градини.

През април се очаква и доставката на още 6 по-големи комунални машини за нуждите на  русенци.