Момчетата и момичетата на СБК „Дунав-Русе-2016“ спечелиха титлите на турнира за „Купата на кмета“

понеделник, 02 октомври 2023

Два баскетболни турнира за момичета и момчета до 12 г. се състояха през уикенда в зала „Дунав“. Те се организират от СБК „Дунав-Русе-2016“ и са с подкрепата на Община Русе.

В надпреварата за „Купата на кмета“ през съботния ден се състезаваха момчетата на „Черно море Тича“, „Спартак“ - Плевен и „Дунав-Русе-2016“, като на финала младите спортисти на русенския клуб надделяха над съперниците си от Варна с резултат 73:52. И двата отбора получиха медали и бяха наградени с купи от заместник – кмета Златомира Стефанова.

В неделния ден на финала се срещнаха отборите на „Тунджа“ - Ямбол и „Дунав-Русе-2016“, като след оспорвана битка момичетата от русенския клуб зарадваха привържениците си и треньорите си Магдалена Атанасова-Миланова и Руслан Русев. Купите и медалите за призьорите бяха връчени от заместник - кмета Димитър Недев.