На 18 юли 2019 г. / четвъртък/ ще се извърши инсектицидна обработка чрез авиационно третиране срещу комари на засегнатите площи по поречието на река Дунав

вторник, 16 юли 2019

Община Русе уведомява населението, че на 18 юли 2019 г. / четвъртък/ ще се извърши инсектицидна обработка чрез авиационно третиране срещу комари на засегнатите площи по поречието на река Дунав, намиращи се на територията на Община Русе. Препаратът, с който ще се извърши авиационното третиране е„Ефциметрин 10 ЕК“. При неблагоприятни метеорологични условия обработката ще се отложи за следващия подходящ ден.

Третирането ще се извърши при спазване на разпоредбите на Наредба № 13/26.08.2016 г. за мерките за опазването на пчелите и пчелните семейства от отравяне и начините за провеждане на растителнозащитни, дезинфекционни и дезинсекционни дейности, т.е.от изгрев слънце до 10:00 часа преди обяд. Препоръчително е пчелите да останат затворени в кошерите по-дълго време.