На 20 и 21 септември русенци ще могат да предадат опасните си отпадъци

понеделник, 19 септември 2022

В периода от 20 до 21 септември от 10 до 16 ч. на ул. „Шипка“ 33 Община Русе ще проведе кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата за последващо третиране. Мобилният събирателен пункт ще приема:

-        лекарства с изтекъл срок на годност;

-        живак, живачни термометри и други уреди, съдържащи живак;

-        лакове и бояджийски материали, разтворители;

-        остатъци от строителна химия – лепила, пяна, силикон и др.;

-        домакински препарати/битова химия;

-        фотографски материали;

-        киселини/основи;

-        мастила;

-        празни опаковки, обозначени със символите за опасност;

-        препарати за растителна защита и борба с вредители.

Опасните материали в бита могат да бъдат в най-различни продукти – битова и строителна химия, технически материали, почистващи средства, препарати за борба с вредители и др. Ако на опаковките има един от символите за опасност, след употреба отделете опаковките заедно с остатъка от продукта и предайте отпадъците за обезвреждане.

Община Русе призовава русенци да преглеждат и отделят периодично своите лекарства, които са с изтекъл срок на годност. За допълнителна информация по настоящата кампания - 082/506 792 – отдел „Екология“.