На 20 юни ще се проведе 17-ото издание на фестивала ”Русе пее и танцува – Шарено хоро”

сряда, 19 юни 2024

На 20 юни от 10 ч. пред сградата на Община Русе ще се проведе 17-ото издание на фестивала "Русе пее и танцува – Шарено хоро". Събитието, организирано от Съюз на пенсионерите – Регион Русе, ще потопи публиката в пъстроцветния свят на автентичния българския фолклор.

Фестивалът ще бъде с конкурсен характер, като участие ще вземат 17 певчески състава, сред които и гости от Щръклево, Иваново и Белене. За първи път на сцената ще се качи и Танцов състав „Дунавски ритми“.

Дуетно изпълнение на Йорданка Илиева и Цветан Банев ще открие фестивала. Ще се изявят певчески и танцови състави, ще бъдат представени дуетни изпълнения, както и три двойки в надиграване.

Компетентно жури, съставено от музикалния педагог д-р Наталия Константинова, хореографа Димитър Донев и преподавателя по музика Весела Казанджиева, ще оцени изпълненията на участниците. Те ще определят призовите места за певчески състави, индивидуално изпълнение и дует.

За първи път Съюзът на пенсионерите – Регион Русе ще осигури финансови награди за отличените участници.