сряда, 04 декември 2024
Благотворителен концерт-спектакъл „Коледа в сърцето – Чудеса на надеждата“ ще се проведе на 5 декември (четвъртък) от 18 ч. в Голяма зала на Доходното здание. Събитието, организирано от Община Русе и Детска театрална школа „Патиланци“, има за цел да подкрепи благородна кауза – набиране на средства за закупуване на видеоларингоскоп, необходим за първична реанимация и интубация на новородени.
Програмата включва авторския видеопроект „Чудеса на надеждата“ по идея на Деница Дончева, който ще представи историите на семейства, преминали през процедури за асистирана репродукция – основен акцент в тазгодишното издание на концерта.
В спектакъла ще вземат участие множество местни таланти и състави, сред които ДГ „Снежанка“ и ДГ „Русалка“, Дневен център за деца с увреждания – седмична грижа „Мечо Пух“, Танцово студио „Фрийдъм“, Танцова формация „Стар денс“, Школа по суинг танци, Вокална школа „АртИКул“, НУИ „Проф. В. Стоянов“ и Вокална група „Слънце“ при Общинския детски център за култура и изкуство с ръководител д-р Наталия Константинова.
Водещи на вечерта ще бъдат Рая Радкова, Борис Дрилски и Алиа Василева – възпитаници на Детска театрална школа „Патиланци“. Специален гост на концерта ще бъде Волена Апостолова – финалист от осмия сезон на „Гласът на България“.
Билети за концерта могат да бъдат закупени на касата на Доходното здание.
Започна записването за участие в конкурса рецитал "За да я има България"
сряда, 04 декември 2024
Кметът на Русе и генералният консул на Турция в Бургас обсъдиха икономическо…
сряда, 04 декември 2024
Последни Новини
НИМХ предупреждава за гръмотевични бури, краткотрайни валежи и градушки…
понеделник, 24 август 2026
Продължават дейности по косене на тревните площи в Русе от общинските…
понеделник, 24 август 2026
Петър Стоянов спечели в Русе първата за България европейска купа във водомоторния…
понеделник, 24 август 2026
Децата на Русе с най много отличия в турнира „Александър Русев“
неделя, 23 август 2026
26 състезатели демонстрираха прецизност и техника на Републиканското първенство…
неделя, 23 август 2026
Започна Държавното първенство по акватлон с над 160 участници
събота, 22 август 2026
Ара Маликян ще представи „Intruso“ пред русенската публика на 10 октомври
събота, 22 август 2026
Кметът Пенчо Милков откри Световния шампионат по водомоторен спорт
събота, 22 август 2026