На вниманието на земеделските производители на територията на община Русе

сряда, 09 април 2014

На вниманието на земеделските производители на територията на община Русе:

Във връзка с Пилотен проект на Асоциация Растителнозащитна Индустрия България (АРИБ) за събиране на опаковки от препарати за растителна защита съвместно с „Астон сервиз“ ООД на 10.04.2014 г. (четвъртък) от 17.30 часа в Бизнес парк Русе на бул. „Липник“ № 123 ще се проведе разяснителна кампания.

Асоциация Растителнозащитна Индустрия България съвместно с „Астон сервиз“ ООД стартира проект за създаване на система за събиране на употребени опаковки от пестициди в област Русе. Той ще се реализира в съответствие със законовите изисквания за управление на отпадъците и е първа стъпка за организиране на реално управление на опаковките от пестициди. Европейската растителнозащитна индустрия подкрепя подобни системи в над 35 държави в цял свят. Основната цел е до 2020 г. да се събира максимално количество опаковки, в условията на екологосъобразно и устойчиво управление, рециклиране и опазване на ресурсите. Пред участниците в срещата – земеделци и представители на местните власти от област Русе, ще се проведе разяснителна кампания.

Каним всички заинтересовани лица на срещата.