Набиране на предложения за тазгодишните носители на Награда „Русе” на Община Русе

петък, 10 май 2013

До 10 май се приемат предложенията за тазгодишните носители на Награда „Русе” на Община Русе, с която се удостояват творци, дейци, творчески екипи и организации, работещи в сферата на изкуството, културата, образованието и науката за значителен принос и активна дейност за издигане авторитета на гр. Русе през изминалата година. Предложенията следва да се депозират в Дирекция “Култура и образование” на Община – Русе.

Съгласно регламента на наградата, уреден в Наредба № 17 на Общински съвет – Русе, тя се присъжда в областите “изкуство и култура” и “образование и наука” по раздели, както следва:

1.Изкуство и култура:

1.1.Литература – проза, поезия, драматургия, превод – 1 индивидуална

1.2.Сценични изкуства – театър, музика, балет – 1 индивидуална

1.3.Изобразително изкуство - 1 индивидуална

1.4.Публицистика в медиите - 1 индивидуална

1.5.Архитектура – 1 индивидуална

1.6.За цялостен принос и дългогодишна дейност в областта на изкуството и културата - 1 индивидуална

1.7.За творчески екип  или културна организация - 1 колективна

2.Образование и наука:

2.1.Предучилищно и начално образование - 1 индивидуална

2.2.Основно и средно образование - 1 индивидуална

2.3.За цялостен принос в областта на предучилищното, началното, основното и средното образование – една индивидуална;

2.4.За учителски екип от детски градини – една колективна;

2.5.За учителски екип от основни, средни общообразователни училища и професионални гимназии – една колективна.

2.6.Висше образование и наука – 1 индивидуална.

2.7.За цялостен принос и дългогодишна дейност в областта на висшето образование и наука – 1 индивидуална.

2.8.За преподавателски или научен екип – 1 колективна.

Допуска се някоя от наградите да не бъде присъдена.

Предложенията за Наградата “Русе” се внасят от организации и институции, работещи в съответните области и трябва да съдържат изчерпателна мотивировка и аргументация.

Имената на наградените се оповестяват публично и наградите се връчват от Кмета на Общината или Председателя на ОбС на специална церемония в навечерието на 24 май, организирана от Община Русе.

Пълният регламент на награда „Русе” се съдържа в Наредба № 17 на Общински съвет Русе за символиката на Община Русе и може да бъде намерен на сайта на Община Русе: www.ruse-bg.eu, раздел Общински съвет / Наредби.