Над 100 деца мериха сили в спортна надпревара в ОУ „Братя Миладинови“

петък, 27 май 2016

Спортен празник под мотото „Заедно в спорта“ провокира десетки деца да се включат в състезания в ОУ „Братя Миладинови“.  Той стартира с приветствие с официална реч на директорката на училището Мария Димитрова. Инициативата се осъществи благодарение на програма „Русе – Европейски град на спорта 2016г.“, с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“ и BH – социален проект на Еконт.

В спортния празник взеха участие ученици от  първи до осми клас. Проведоха се турнири по футбол, тенис на маса и народна топка. Малчуганите бяха привлечени да се включат в  забавни игри като щафетно бягане и парашут.

Организаторите бяха подготвили приятни изненади за всички участници. Раздадени бяха спортни награди като топки, федербали и хилки за тенис на маса на всички класове.

Целта на спортната проява е повишаване мотивацията към активна двигателна дейност у подрастващите, водене на здравословен начин на живот, закаляване и физическо развитие.