сряда, 05 март 2025
В сградата на Русенския университет „Ангел Кънчев“ се проведе заключителната сесия на 67-ото и първата редовна сесия на 68-ото Общо събрание на Областната структура на Българския червен кръст в Русе. Гост на събитието бе заместник-кметът Димитър Недев.
„БЧК–Русе винаги е бил опора за общността, предоставяйки помощ в кризисни моменти, подкрепяйки социално уязвими групи, организирайки кръводарителски кампании и развивайки младежкото доброволчество. Чрез своята всеотдайност вие вдъхновявате обществото да бъде по-чувствително и ангажирано към проблемите на хората в беда и помагате на стотици хора да намерят утеха, грижа и надежда“, каза заместник-кметът Димитър Недев в приветствието си към председателя на Областната организация на БЧК – Русе доц. д-р Стефко Бурджиев и членовете на организацията. Той пожела на доброволците да продължат да се водят от хуманността, милосърдието и добротата в своята мисия.
По време на срещата бяха разисквани отчетните и планиращите материали за изминалия /2021 – 2024/ и предстоящия отчетен период. Проведен бе и избор на ръководни, контролни и представителни позиции и на обществени начала в структурата на БЧК – Русе.
Четвъртокласниците от ОУ „Отец Пайсий“ Дея и Йордан Стойкови поздравиха присъстващите с изпълнения на две български творби, с които станаха финалисти в приключилия наскоро конкурса рецитал на Общинския младежки дом „За да я има България“.
На събитието присъстваха още генералният директор на БЧК проф. д-р Красимир Гигов, директорът на Секретариата на Областния съвет на БЧК – Русе Антоанета Ябанозова, председателят на общинската структура на организацията Алисе Муртезова, ст. комисар Николай Кожухаров – директор на ОД на МВР – Русе, комисар Светослав Войчев – директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, инж. Поля Трендафилова – директор на Регионалния център „112“, д-р Иванка Маринова – директор на Центъра за спешна медицинска помощ, Деница Иванова – началник на отдел „Закрила на детето“, Таня Великова – началник на отдел „Държавен архив“, както и членове на секретариата на Областната организация и множество доброволци към русенското подразделение на организацията.
За изминалия отчетен период има значително увеличение на записалите се доброволци. През 2021 г. те са били 764, а през последната – 1019 души. Доброволците са положили повече от 200 хиляди часа труд, като само за 2024 г. са подпомогнали пряко близо 1000 човека. Активно е продължило поддържането на Електронния регистър на доброволците на БЧК, където регулярно се въвежда информация за реализираните дейности – акции, кампании, обучения и проекти.
След продължителен период на прекъсване, през изминалата година се реализира и Хранителната програма, изпълнявана от доброволци и служители на БЧК. За 2024 г. са отчетени общо повече от 20 хиляди души, на които е оказана помощ чрез групови и индивидуални консултации.
Европейският шампион по стрелба с лък Иван Банчев бе отличен от кмета…
сряда, 05 март 2025
Повече от 300 участници ще се включат в осмото издание на Дунавския маратон…
четвъртък, 06 март 2025
Последни Новини
Община Русе и Конфиндустрия България обсъдиха стратегически перспективи…
петък, 05 декември 2025
Коледното надиграване идва с празничен заряд за всички любители на фолклора
петък, 05 декември 2025
В Русе започна монтажът на първите подземни контейнери за отпадъци
петък, 05 декември 2025
30 доброволци бдят за безопасността на русенци
петък, 05 декември 2025
Кметът Пенчо Милков запали светлините на Коледната елха в Русе
четвъртък, 04 декември 2025
Заместник-кметът на Русе Златомира Стефанова се срещна с католическата…
четвъртък, 04 декември 2025
Най-старите училища в Русе и Гюргево подписаха споразумение за сътрудничество
четвъртък, 04 декември 2025
Машинно метене затруднява за ден паркирането по ул. „Студентска“
сряда, 03 декември 2025