Над 7000 нови цветя ще красят Русе

четвъртък, 11 август 2022

Започна засаждането на над 7000 нови цветя в Русе. Задачата е поверена на служителите на ДЗЗД „Паркстрой“, които действат в тревната площ на кръговото кръстовище на ул. „Тулча“ с бул. „Потсдам“, както и в градините по протежението на ул. „Борисова“ – от бл. „Пушкин“ до бл. „Достоевски“.

3000 стръка лавандула и 2000 броя многогодишни цветя ще красят района на кръговото кръстовище. В тревните площи между блоковете пък трябва да разцъфнат 1000 броя мини рози и 1200 многогодишни цветя.

При зацветяването от лехите са оформени различни фигури. Новост е, че ще бъдат изградени поливни системи, които да поддържат свежа тревата и новите насаждения.

Оформянето на нови цветните композиции и изграждането на допълнителни поливни системи в града са част от целенасочената политика на общинското ръководство за подобряване облика на различни публични пространства в Русе. Дейностите в тази посока ще продължат и в следващите месеци.