Наградиха русенски деца за съпричастност към „Ангелите от Лим“

петък, 11 юни 2021

Малки таланти от детска градина „Снежанка“ в Русе бяха наградени за проявената съпричастност към Фондация „Ангели от Лим“.

Припомняме, че през април се навършиха 17 години от трагичната катастрофа в сръбската река Лим, при която 12 деца от Свищов загинаха на връщане от екскурзия в Дубровник. Жертвите бяха ученици от СУ "Николай Катранов" в крайдунавския град на възраст между 12 и 19 г.

В тяхна памет беше основана фондацията „Ангели от Лим“, която съдейства за създаване на условия за безопасно провеждане на мероприятия с участието на деца и учащи.

Децата от предучилищната група на ДГ „Снежанка“ изразиха подкрепата си, като се включиха със свои рисунки в изложба в Свищов.

Екипът за подкрепа на личностното развитие - координатор и психолог д-р Е. Русинова и председател и логопед С. Илиева,  продължава да търси възможности за изразяване на толерантност към различните деца и насърчаване на тяхната изява.