петък, 17 септември 2021
Управителят на ВиК Русе инж. Сава Савов направи първата копка по проекта за изграждане на нова Вик инфраструктура в Русе и кварталите Средна кула и Долапите.
„Ще има огромна работа и в град Русе. Той ще бъде разкопан. Надявам се строителите да съгласуват работата си с комуналните и сметосъбиращите дружества, за да могат гражданите да преминат през това предизвикателство най-леко и безболезнено“, каза кметът Пенчо Милков.
Проектът е разделен на 4 строителни обекта, като 122 улици в различни части на Русе ще бъдат обхванати и разкопани. Предвижда се основните строителни дейности да завършат в рамките на 2 години. Приблизителната стойност на проекта е 129 млн. лв., от които 81 милиона е европейското, а 14- националното съфинансиране. Собственият принос на бенефициента възлиза на 13 млн.лв., а размерът на недопустимите разходи е 21 млн.лв.
Главната цел на проекта да се постигне непрекъснатост на водоснабдяването, да се повиши ефективността на водопроводната мрежа и да се модернизира системата за дезинфекция и обеззаразяване на гр. Русе. Допълнително, реализирането на проекта ще доведе до намаляване загубата на вода във водоснабдителната система и по-ефективно управление на активите от страна на оператора.
Кметът Пенчо Милков участва в протеста за чист въздух. Община Русе поиска…
петък, 17 септември 2021
Ръководството на Община Русе подкрепи развитието на железопътния транспорт…
петък, 17 септември 2021
Последни Новини
Пенчо Милков: Трансграничното сътрудничество е ключ към развитието на…
понеделник, 29 юни 2026
Продължава косенето на тревни площи в Русе
понеделник, 29 юни 2026
Театрална група „Артмосфера“ от Русе спечели Голямата награда на фестивала…
неделя, 28 юни 2026
С „Парад на Дунав“ Русе и Гюргево демонстрираха потенциала на реката за…
събота, 27 юни 2026
„Водни битки – Лято 2026" превзеха крайбрежието на Русе
събота, 27 юни 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 26 юни 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 26 юни 2026