сряда, 17 април 2013
Само броени дни след благотворителния концерт за събиране на средства за лечението на Стайко Стайков, известният български джазмузикант, композитор и аранжор си отиде от този свят. Участие в събитието, което беше организирано в негова подкрепа, взеха Васил Петров и Ангел Заберски.
Баскитаристът почина малко преди да навърши 63 години. Заради кончината му, се отлага петъчният джаз клуб в Русе, който трябваше да бъде посветен на паметта на друг голям русенски джазмузикант, с когото също се разделихме скоро - Петър Петров-Парчето.
Стайко Стайков е роден в Русе през 1950г. Завършил е Музикалното училище и Държавната музикална академия. Той е един от създателите на легендарната рок група „Кукери”. Свирил е с едни от най-известните български джазмузиканти и изпълнители – Петър Петров–Парчето, Ангел Заберски, Васил Петров, Йълдъз Ибрахимова, Стефка Оникян, Камелия Тодорова, Хилда Казасян и др.
Дни на кариерата 2013 в Русенския университет
сряда, 17 април 2013
четвъртък, 18 април 2013
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 12 декември 2025
55 автомобила трябва да бъдат премахнати от собствениците поради съмнение…
петък, 12 декември 2025
Община Русе подкрепя усилията на Русенския университет за интегриране…
петък, 12 декември 2025
Коледен концерт зарадва възрастните хора от Дом „Милосърдие“
четвъртък, 11 декември 2025
Общинският младежки дом организира на 20 декември празничен хоров концерт…
четвъртък, 11 декември 2025
Фондация „Русе – град на свободния дух“ набира проектни предложения за…
четвъртък, 11 декември 2025
Най-голямото коледно парти в страната събира международни и български…
четвъртък, 11 декември 2025
Промени в режима на работа на касите и ПОС-терминалите в Община Русе
сряда, 10 декември 2025