Народно читалище „Пробуда 1907“, с. Тетово, спечели приза „ЗЛАТНАТА ГЪДУЛКА“ 2017

понеделник, 12 юни 2017

В неделя, 11 юни, при изключителен интерес от страна на публика и участници,  се проведе 48. Фолклорен събор „Златната гъдулка“- Русе 2017, организиран от Община Русе. Съгласно регламента, в програмата бяха представени състави, групи и индивидуални изпълнители на изворен и обработен фолклор. Участие в събора, който продължи до 19:30 ч., взеха над 650 участници от областите Русе, Силистра, Разград, Шумен, Велико Търново и Габрово.

Участниците бяха оценявани от жури в състав: председател – проф. д-р Николай Ненов – етнолог и членове: доц. д-р Ирена Бокова – фолклорист и д-р Диляна Иванова – етнолог.

Голямата награда – призът „Златната гъдулка“ за цялостно представяне, грамота и парична награда са присъдени на НЧ „Пробуда 1907“ – с. Тетово, които представиха една цялостна и изключително пъстра програма и в двата раздела – изворен и обработен фолклор, включващи обичай за наричане на хляб, народни хора, различни вокални изпълнения, броилки, словесен фолклор, песни на игра и инструментален фолклор.

Със своите разнообразни изпълнения, участниците затрудниха сериозно журито, което раздели част от останалите награди на две, както следва:

КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:

І награда