Настилката в двора на ДГ „Приказен свят“ в Николово ще бъде изцяло подменена

сряда, 09 октомври 2024

Община Русе ще стартира цялостна подмяна на настилката в двора на детска градина „Приказен свят“ в село Николово. Решението беше взето след посещението на заместник-кмета Енчо Енчев, който проведе среща с директора на детското заведение Светла Яркова.

Полагането на новата настилка от щампован бетон ще стартира в рамките на следващите няколко седмици, като мярката е продължение на ремонтните дейности от 2023 г., когато беше извършена пълна подмяна на дограмата на сградата. Финансирането на дейностите по обновяване на настилката, която обхваща площ от 1 декар, ще бъде осигурено от собствения бюджет на Община Русе.

През следващата година се предвижда и поетапна подмяна на детските съоръжения за игра в двора на градината, в която се обучават 120 деца.

Подобряването на инфраструктурата в образователните институции е приоритет за Община Русе, която ежегодно отделя средства за ремонтни дейности. През 2023 г. за подобряване на материално-техническата база в учебните заведения в общината са изразходени над 150 000 лв.