National Geographic Kids Клуб „Малки откриватели“ 2021 отново в Русе

сряда, 05 май 2021

Тази година щурото образователно турне National Geographic Kids Клуб „Малки откриватели“ стартира в Русе на Празника на града 6 май. Началото е от 11 ч. на Ларгото пред Операта и ще продължи до 18 ч. Партньор на събитието е Община Русе.

Това е седмото издание на националното турне. Поради огромния успех и интерес към миналогодишното издание темата му отново ще бъде „Какъв искаш да станеш, когато пораснеш?“. Всеки от 8-те тематични къта ще представя различни професии и чрез забавни и познавателни игри малките русенци ще открият себе си в необятния свят на професиите. Ще има много изненади, награди, музика и разбира се, знания.

По традиция National Geographic Kids продължава своята Еко инициатива, с която учи децата на природосъобразен начин на живот, грижа и отговорност към околната среда. Организаторите вярват, че с общи усилия планетата Земя може да се съхрани, да бъде приятна и уютна среда за всички нейни малки и големи обитатели.

По време на събитието ще се продават книги на български издателства с образователна тематика.