Националният конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” с внушителен брой участници

четвъртък, 16 октомври 2014

На 10 октомври 2014 г. изтече срокът, обявен за получаване на материалите на участниците в двата раздела на VІІ Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”. И тази година интересът е изключително голям. Участват ученици от над 30 града от страната – София, Пловдив, Варна, Бургас, Благоевград, Велико Търново, Монтана, Враца и др. разделени в три възрастови групи: І група до ІV клас, ІІ група от V до VІІ клас и ІІІ група от VІІІ до ХІІ клас. Темите, по които писаха учениците бяха по раздели. За литература „Приятел в нужда се познава” и за журналистика „Доброволчеството – кауза и мисия”.

В раздел „Литературно творчество” участниците са общо 149, като 102 са за проза и 47 за поезия.

В раздел „Журналистика” има общо 49 участници, от които 12 редакционни екипа и 37 индивидуални.

Общо в двата раздела броят на участниците е повече от внушителен – 198 участници.

До 24 октомври компетентно жури трябва да изчете всички получени материали и да отличи най-добре представилите се. Церемонията за награждаване ще се състои на 1 ноември – Ден на народните будители.